“Bądźcie czujni w kontaktach z grupą Binance” – FSCA

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Binance zareagowało na zawiadomienie opublikowane przez południowoafrykański urząd ds. postępowania w sektorze finansowym.

  • Powiadomienie ostrzegało użytkowników, aby byli czujni w kontaktach z „Grupą Binance”.

  • Binance odpowiedział, że nie świadczy usług finansowych ani w nich nie pośredniczy.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Binance zareagowało i odpowiedziało na zawiadomienie opublikowane przez południowoafrykański urząd ds. postępowania w sektorze finansowym (FSCA) 3 września 2021 r., ostrzegające użytkowników, aby zachowali czujność w kontaktach z giełdą kryptowalut.

Sponsorowane

Sponsorowane

Organ finansowy twierdzi, że giełda Binance, nie jest uprawniona do udzielania jakichkolwiek porad finansowych ani świadczenia jakichkolwiek usług pośrednictwa.

Organ regulacyjny Republiki Południowej Afryki wydaje ostrzeżenie publiczne

W zawiadomieniu opublikowanym 3 września 2021 r. południowoafrykański organ regulacyjny znany jako Financial Sector Conduct Authority, opublikował komunikat prasowy ostrzegający południowoafrykańskich konsumentów przed ryzykiem związanym z zaangażowaniem Grupy Binance, za pośrednictwem jej grupy Telegram . To za pośrednictwem tej grupy, według FSCA, rzekomo uzyskuje się dostęp do platformy handlu kryptowalutami.

Sponsorowane

Sponsorowane

W zawiadomieniu zarzuca się, że żaden taki podmiot nie ma siedziby na Seszelach. Nie jest też upoważniony do świadczenia usług finansowych lub pośrednictwa na rzecz społeczeństwa RPA. Zgodnie z ustawą o usługach doradztwa finansowego i pośrednictwa z 2002 r. 

Ostrzegł również opinię publiczną przed faktem, że kryptowaluty nie są regulowane w RPA. A zatem jest mało prawdopodobne, że pieniądze zostaną zwrócone, jeśli coś pójdzie nie tak. To zawiadomienie pojawia się pośród innych opozycji regulacyjnych. Giełda zmierzyła się wcześniej z władzami singapurskimi , włoskimi i brazylijskimi, które wydały podobne ostrzeżenia dotyczące zgodności z przepisami. 

Binance odpowiada południowoafrykańskiemu FSCA

W odpowiedzi na to zawiadomienie, giełda odpowiedziała w wątku na Twitterze . Twierdzi, że nie udziela żadnych porad finansowych. Nie świadczy żadnych usług pośrednictwa. Nie ma również podmiotu o nazwie „Binance Group” na Seszelach. W odpowiedzi dodano, że oficjalna, moderowana przez giełdę Binance SA Telegram Group, która promuje edukację blockchain, nie ma na celu udzielania porad finansowych.

Binance ostrzega również w wątku na Twitterze przed oszustami udającymi przedstawicieli firmy i twierdzi, że „Grupa Binance” jest fałszywym i niepowiązanym podmiotem.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Migrated from the East Coast USA to South-East Asia after graduating from East Stroudsburg University. Began trading and writing about cryptocurrencies in 2016, and have been an avid investor in stocks and precious metals since my teens.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz