Badanie Mastercard sugeruje, że wśród konsumentów rośnie potrzeba krypto płatności

Udostępnij artykuł

Mastercard opublikował ankietę, z której wynika, że zapotrzebowanie na płatności cyfrowe wśród konsumentów cały czas rośnie.

SponsorowaneSponsorowane

Z badania Mastercard New Payment Index wynika, że ponad 93% konsumentów analizuje innowacyjne metody płatności, takie jak biometria, waluty cyfrowe i kody QR.

Skutki pandemii COVID-19

Ze względu na skutki pandemii wirusa COVID-19, konsumenci przeszli ogromne zmiany zarówno w swoich zwyczajach konsumpcyjnych, jak i płatniczych. Obecnie prawie 90% transakcji na całym świecie odbywa się w punktach obsługujących płatności zbliżeniowe. Co więcej, w pierwszym kwartale 2021 roku niemal wszystkie rodzaje sklepów odnotowały wzrost liczby takich operacji. Craig Vosburg, Chief Product Officer w Mastercard stwierdził, że:

SponsorowaneSponsorowane

Pandemia sprawiła, że zaczęliśmy myśleć inaczej, częściowo z konieczności.

Wyniki badania

W badaniu wzięło udział 15 569 konsumentów z 18 krajów w czterech regionach świata.

Dane pokazują, że cztery na dziesięć osób (40%) z Ameryki Północnej, Ameryki Łacińskiej i Karaibów, Bliskiego Wschodu i Afryki oraz regionu Azji i Pacyfiku planuje używać kryptowalut w przyszłym roku.

Wśród nich szczególnie wyróżniają się millenialsi. Takim mianem są określane osoby urodzone między rokiem 1982 a 2000. Ponad dwie trzecie z nich (67%) woli korzystać z kryptowalut niż z gotówki.

Ponadto, 77% millenialsów jest zainteresowanych pogłębieniem wiedzy na temat kryptowalut. 75% z nich stwierdziło, że jeśli lepiej zrozumieją cyfrowe waluty, zaczną z nich korzystać.

MasterCard stwierdził, że pomimo wysokiego poziomu zainteresowania konsumentów kryptowalutami, nadal musi ciężko pracować, aby zapewnić konsumentom wybór, ochronę i zgodność z przepisami.

Jednocześnie Craig Vosburg uważa, że sprzedawcy detaliczni na całym świecie muszą zapewnić konsumentom jak najwięcej rozwiązań płatniczych, w tym kryptowaluty, aby sprostać elastyczności wyboru:

Patrząc w przyszłość, musimy nadal umożliwiać wszystkie wybory, zarówno w sklepie, jak i online, aby kształtować tkankę handlu i sprawić, by gospodarka cyfrowa działała dla wszystkich.

Krypto Mastercard

Na początku 2021 roku Mastercard ogłosił, że pozwoli posiadaczom kart na bezpośrednie transakcje niektórymi kryptowalutami w swojej sieci. Gigant kart kredytowych ma zatem dołączyć do grona dużych firm, które ogłosiły podobne plany.

Co więcej spółka nawiązała współpracę z Bankiem Centralnym Bahamów i Island Pay, lokalnym dostawcą usług płatności mobilnych. W ten sposób chce zapewnić obywatelom Bahamów większą elastyczność w transakcjach, przy użyciu cyfrowej waluty banku centralnego o nazwie Sand Dollar.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz