Firmy zarządzające majątkiem chcą dodać kryptowaluty do swoich inwestycji – badanie Goldman Sachs

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Firmy zajmujące się zarządzaniem majątkiem i aktywami chcą włączyć kryptowaluty do swoich inwestycji, zgodnie z najnowszym badaniem przeprowadzonym przez Goldman Sachs.

  • Badanie rzuciło również światło na bardziej ogólne spojrzenie na kryptowaluty i technologię blockchain.

  • Respondenci wskazali również na zainteresowanie inwestowaniem w "ekosystem aktywów cyfrowych".

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Firmy zarządzające majątkiem i aktywami poszukują możliwości włączenia kryptowalut do swoich inwestycji, wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez Goldman Sachs.

SponsorowaneSponsorowane

Według ankiety przeprowadzonej wśród ponad 150 biur rodzinnych na całym świecie, prawie połowa chce dodać waluty cyfrowe do swoich portfeli. Oznacza to, że 45% postrzega kryptowaluty jako zabezpieczenie przed “wyższą inflacją, przedłużającymi się niskimi stopami procentowymi i innymi wydarzeniami makroekonomicznymi po roku bezprecedensowych globalnych bodźców monetarnych i fiskalnych.” Kolejne 15% respondentów już zainwestowało w kryptowaluty.

Wyniki ankiety Goldman Sachs

Oprócz adopcji kryptowalut, ankieta rzuciła również światło na bardziej ogólne perspektywy dotyczące kryptowalut i technologii blockchain. Na przykład, respondenci wskazali również zainteresowanie inwestowaniem w “ekosystem aktywów cyfrowych”.

SponsorowaneSponsorowane

Według kierownika ds. zarządzania majątkiem prywatnym w Goldman Meeny Flynn większość biur rodzinnych chce rozmawiać “o technologii blockchain i rejestrze cyfrowym”. Mówi ona, że wielu uważa, iż “ta technologia będzie tak samo wpływowa, jak internet był z perspektywy efektywności i produktywności.”

Jednak inni respondenci nie byli prawie tak entuzjastycznie nastawieni. Wielu z nich nadal ma obawy co do długoterminowej wartości walut cyfrowych. Niezależnie od tego, branża finansowa zaczęła obejmować kryptowaluty i pojawiające się technologie blockchain.

Poprzednia ankieta 

Goldman Sachs przeprowadził niedawno inną ankietę, która dotyczyła kryptowalut. Stratedzy Goldmana przeprowadzili parę sesji okrągłego stołu CIO, w których wzięło udział 25 CIO z różnych funduszy hedgingowych. Stratedzy przepytali CIO na temat ich poglądów i perspektyw, w tym ulubionych stylów inwestycyjnych i klas aktywów.

Wśród reprezentowanych CIO, 35% oceniło Bitcoina jako najmniej ulubione aktywo. Na drugim miejscu znalazły się nowe oferty publiczne (25%) i wrażliwość na zmiany kursów (20%). W międzyczasie, ankieta Goldman’a wykazała, że CIO są najbardziej optymistycznie nastawieni do akcji w Chinach i japońskiego benchmarku Nikkei 225 Index. Inflacja i stopy procentowe znalazły się wśród ich największych obaw.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Nick jest profesorem umiejętności komunikacji ustnej i specjalistą w dziedzinie nauki o danych w Budapeszcie na Węgrzech. Posiada tytuł magistra w dziedzinie analityki biznesowej. Jest stosunkowo spóźniony w dziedzinie kryptowalut i technologii blockchain, ale intryguje go ich potencjalne wykorzystanie gospodarcze i polityczne. Najlepiej można go opisać jako optymistycznego środkowo-lewicowego sceptyka.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz