Ark Investment inwestuje w Coinbase 246 milionów dolarów

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Giełda Coinbase weszła na Nasdaq pod nazwą COIN.

  • Tym samym stała się ona pierwszą krypto spółką notowaną publicznie.

  • Trzy fundusze ETF ARK Investment kupiły akcje COIN o wartości 246 milionów dolarów.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Ark Fund stał się jednym z pionierów inwestujących w Coinbase, po tym jak giełda kryptowalutowa weszła na Nasdaq. Fundusz ten nabył ponad 749 tys. akcji firmy.

Sponsorowane Sponsorowane

Ark Innovation ETF, Ark Next Generation Internet ETF i Ark Fintech Innovation ETF wydały 246 mln USD na akcje Coinbase, które wczoraj miały swój debiut na Nasdaq.

Te trzy fundusze powiernicze są podmiotami zależnymi nowojorskiej firmy zarządzającej inwestycjami ARK Investment Management LLC. Nabyły one 749 205 akcji Coinbase po 328 dolarów każda.

Firma znana jest z inwestowania w przełomowe technologie i ma ponad 40 lat doświadczenia biznesowego.

Sponsorowane Sponsorowane

Przy okazji innych działań rynkowych, Ark Next Generation ETF wyprzedał wczoraj ponad 57 tys. akcji Tesli. W ubiegłym roku firma ta typowała, że cena akcji Tesli osiągnie poziom 7000 USD do 2024 roku. Po zrewidowaniu swoich wcześniejszych przewidywań, obecnie uważa, że notowania akcji osiągną poziom 3000 USD w roku 2025.

Coinbase debiutuje na Nasdaq

Amerykańska giełda kryptowalutowa Coinbase zakończyła wczoraj przełomowe osiągnięcie. Stała się pierwszą spółką kryptowalutową, która weszła na giełdę.

Akcje Coinbase są dostępne pod symbolem “COIN”. Coinbase ustalił cenę referencyjną na poziomie 250 dolarów za akcję, choć po tej cenie nie doszło do żadnej transakcji. Pod koniec pierwszego dnia handlowego COIN zamknął się na poziomie 328,28 USD. Chwilowy szczyt, który osiągnęły akcje to 429,54 USD.

To przełomowe osiągnięcie przyciągnęło uwagę kilku światowych liderów branży. Wielu z nich uważało, że wiadomość ta zapoczątkuje więcej publicznych notowań blockchainowych spółek. Partner zarządzający STORM Partners, Sheraz Ahmed powiedział:

Nawet jeśli Coinbase jest pierwszy, przewiduję, że wkrótce będziemy mieli wiele więcej firm podobnych, które wejdą na giełdę w ciągu najbliższych kilku lat. Powrót rynku byka przyniósł nową falę zainteresowania i pieniędzy, a teraz z instytucjami w końcu tutaj, niebo jest granicą.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Daniel is an avid blockchain and cryptocurrency enthusiast. He gained interest in the digital asset space in 2017 and started writing educational content since then.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz