Argentyński rząd zacznie opodatkowywać kryptowaluty

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Obecnie transakcje kryptowalutowe podlegają przepisom podatkowym w Argentynie.

  • Wcześniej transakcje kryptowalutowe między osobami fizycznymi były zwolnione i traktowane tak, jakby były to po prostu transakcje gotówkowe.

  • Wciąż jednak istnieje kilka krajów, które po prostu nie opodatkowują zysków z kryptowalut.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Według Buenos Aires Times, obecnie transakcje kryptowalutowe podlegają przepisom podatkowym w Argentynie.

Sponsorowane Sponsorowane

Rząd Argentyny opublikował wczoraj dekret, który sprawił, że transakcje kryptowalutowe podlegają teraz krajowym przepisom podatkowym dotyczącym kredytów i długów.

Dekret podobno ma na celu wyjaśnienie i ograniczenie zwolnień podatkowych przyznanych zewnętrznym dostawcom usług płatniczych. Nowe przepisy potwierdzają również, że transakcje kryptowalutowe są teraz działalnością podlegającą opodatkowaniu. Rząd powiedział podobno:

Zwolnienia przewidziane w niniejszym dekrecie i w innych przepisach o podobnym charakterze nie będą miały zastosowania w tych przypadkach, w których przepływy środków są związane z zakupem, sprzedażą, wymianą, pośrednictwem i / lub jakąkolwiek inną operacją na kryptowalutach.

Sponsorowane Sponsorowane

Wcześniej transakcje kryptowalutowe między osobami fizycznymi były zwolnione i traktowane tak, jakby były to po prostu transakcje gotówkowe.

Jak inne kraje radzą sobie z podatkami od krypto?

Nie ma globalnego porozumienia co do tego, jak rządy powinny radzić sobie z kryptowalutami. Wciąż jednak istnieje kilka krajów, które po prostu nie opodatkowują zysków z kryptowalut.

Jednym z takich przykładów jest Białoruś. Kraj ten w 2018 r. wprowadził przepisy, które zalegalizowały działalność kryptowalutową w kraju. Inwestycje kryptowalutowe są uważane za “inwestycje osobiste”, a zatem są zwolnione z opodatkowania.

W Malezji transakcje kryptowalutowe są również wolne od podatku, ponieważ rząd nie uznaje ich za aktywa lub prawny środek płatniczy. Jednak zyski z aktywnego handlu kryptowalutami mogą być uznane za przychód, a zatem mogą podlegać opodatkowaniu.

W Portugalii wpływy ze sprzedaży kryptowalut przez osoby fizyczne są działalnością zwolnioną z podatku od 2018 roku. Handel kryptowalutami nie jest również uznawany za dochód z inwestycji, co oznacza, że nie jest opodatkowany.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz