Argentyna może pójść w ślad Salwadoru, aby walczyć z inflacją

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Prezydent Argentyny jest on otwarty na adopcję Bitcoina i wierzy, że cyfrowe aktywa mogą zwiększyć wartość sparaliżowanej argentyńskiej gospodarki.

  • Jednak wg prezesa argentyńskiego banku centralnego, nie jest to aktywo finansowe i nie generuje żadnej trwałej rentowności.

  • Prezydent w dalszej części wywiadu powiedział, że BTC może zniwelować efekty inflacyjny.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Wygląda na to, że w Argentynie panuje podzielona opinia na temat Bitcoina. Stało się to jasne po komentarzach prezydenta kraju, Alberto Fernandeza, zawartych w ostatnim wywiadzie.

Sponsorowane

Sponsorowane

Jego komentarze, choć konserwatywne, sugerują, że jest on otwarty na adopcję Bitcoina i wierzy, że cyfrowe aktywa mogą zwiększyć wartość sparaliżowanej argentyńskiej gospodarki. W przeciwieństwie do tego, prezes argentyńskiego banku centralnego, Miguel Pesce, kilka dni temu krytycznie odniósł się do Bitcoina, argumentując, że nie jest to aktywo finansowe i nie generuje żadnej trwałej rentowności.

Odkąd Salwador wprowadził w życie swój plan adopcji Bitcoina, świat jest ciekawy, czy inne kraje podążą za tym samym trendem. Do tego dochodzi zainteresowanie cyfrową walutą banku centralnego (CBDC). Liczne rządy widzą wielkie korzyści w modernizacji przestarzałego papierowego pieniądza. Kiedy prezydent Fernandez został zapytany, czy jest otwarty na przyjęcie cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC) lub nawet Bitcoina, stwierdził;

Sponsorowane

Sponsorowane

Nie chcę iść zbyt daleko na krawędzi […], ale nie ma powodu, aby powiedzieć nie.

Prezes banku centralnego Argentyny: Bitcoin nie jest aktywem finansowym

Prezydent w dalszej części wywiadu powiedział, że BTC może zniwelować efekty inflacyjny. Kraj Ameryki Południowej jest jednym z najciężej dotkniętych inflacją gospodarek. W ciągu ostatnich kilku lat, jej poziom osiągnął rekordowe wartości. Argentyńczycy używają Bitcoina, aby pośrednio uzyskać ekspozycję na dolara, co pozwala im zabezpieczyć się przed skutkami inflacji. Prezydent kontynuował:

Jest to globalna debata i muszę wyznać, że jest to temat do którego podchodzę z ostrożnością. W moim przypadku jest to ostrożność z powodu tego, jak bardzo jest to nieznane i ponieważ trudno jest zrozumieć, jak ta fortuna się zmaterializuje.

Wyraźnie zaznaczył, że te obawy są podzielane na całym świecie i są głównym powodem, dla którego adopcja cyfrowych aktywów nadal jest stosunkowo niska. Jednak wraz z ostatnim wzrostem cen, jasnością regulacyjną w wiodących gospodarkach i instytucjonalnym przyjęciem, sytuacja zaczyna się zmieniać.

Niestety, podczas gdy prezydent wydaje się być otwarty na ideę Bitcoina, niektórzy w jego administracji wydają się mieć odmienne zdanie. Gubernator banku centralnego Argentyny Miguel Pesce kilka dni temu twierdził, że Bitcoin nie jest prawdziwym aktywem finansowym. Posunął się nawet do twierdzenia, że Bitcoin nie ma długotrwałej wartości.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz