Antywirus Norton dodaje usługi kopania kryptowalut

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Wydobywanie ETH można teraz wykonać za pomocą oprogramowania zabezpieczającego Norton.

  • Norton ma na celu ograniczenie złośliwego oprogramowania i oprogramowania ransomware.

  • Braki GPU i ceny są barierami wejścia.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Norton, firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem, ogłosiła nową funkcję, która umożliwia użytkownikom bezpieczne wydobywanie kryptowalut za pośrednictwem swojej platformy.

Sponsorowane Sponsorowane

2 czerwca firma ogłosiła uruchomienie Norton Crypto, nowej funkcji, która będzie działać w połączeniu z pakietem bezpieczeństwa internetowego Norton 360.

Od dzisiaj, 3 czerwca, wybrani klienci Norton w jego programie wczesnych użytkowników zostaną zaproszeni do wydobywania Ethereum przy użyciu nowego interfejsu.

W ogłoszeniu stwierdzono, że Norton Crypto zapewnia konsumentom bezpieczny i niezawodny sposób na wydobywanie Ethereum bez narażania siebie i swoich urządzeń na pułapki. Jako jedną z pułapek wskazał wyłączenie oprogramowania zabezpieczającego oraz instalację złośliwego oprogramowania i oprogramowania ransomware jako niektóre z zagrożeń związanych z kopaniem na komputerach osobistych.

Sponsorowane Sponsorowane

Dodał, że zarobki są zwykle przechowywane bezpośrednio na dyskach twardych górników, gdzie ich cyfrowy portfel może zostać utracony w przypadku awarii.

Bezpieczne wydobycie Ethereum

Firma, która zmieniła nazwę na NortonLifeLock, rozszerza swoją platformę bezpieczeństwa cybernetycznego, aby chronić stale ewoluujące życie cyfrowe konsumentów. Vincent Pilette, dyrektor generalny NortonLifeLock, omówił szerszą rolę, jaką kryptowaluty odgrywają w codziennym życiu:

Ponieważ gospodarka kryptograficzna nadal staje się ważniejszą częścią życia naszych klientów, chcemy umożliwić im wydobywanie kryptowalut z Norton, marką, której ufają.

Gagan Singh, dyrektor ds. produktu w NortonLifeLock, dodał, że wydobycie można wykonać za pomocą zaledwie kilku kliknięć w nowym systemie. To skutecznie zmniejsza bariery wejścia i otwiera działalność na tych, których zniechęciłaby jej techniczna złożoność.

Rozwiązanie jest jednym z pierwszych, które zostało zintegrowane z głównym pakietem oprogramowania zabezpieczającego komputery PC i prawdopodobnie konkurujące firmy, takie jak McAfee i Kaspersky, mogą z nich brać przykład.

Kopanie ETH a zyski z innych kryptowalut

Możliwe jest również, że Norton rozszerzy się poza Ethereum w zakresie opcji kopania, ponieważ nie jest już opłacalne wydobycie dobrych zysków z samodzielnego miningu.

Szybkość hashowania wymagana do wydobycia bloku w Ethereum znacznie przekroczyła poziom hobbystów, więc dołączenie do puli wydobywczej lub usługi kopania w chmurze jest najpopularniejszym wyborem dla większości.

Dodatkowo globalny niedobór półprzewodników spowodował gwałtowny wzrost cen sprzętu komputerowego, takiego jak wysokiej klasy karty graficzne. W wyniku tych barier popularność usług wydobywczych opartych na platformach może wzrosnąć, zwłaszcza jeśli ułatwiają one użytkownikom korzystanie z nich.

Brak konieczności wydawania 1200 dolarów na Nvidia GeForce RTX 3080 Ti byłby również plusem dla większości nowych na scenie kopania kryptowalut.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Martin pisze o cyberbezpieczeństwie i informatyce od dwóch dekad. Ma wcześniejsze doświadczenie w tradingu oraz aktywnie zajmuje się branżą blockchain i kryptowalut od 2017 roku.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz