Anonimowe transakcje Ethereum zyskują na popularności

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • 180 milionów dolarów Ether zostało przeniesione do nieznanego portfela.

  • Rośnie liczba transferów anonimowych.

  • Czynnikiem napędzającym jest wzrost wartości ETH.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Nieznany użytkownik przeniósł 100 000 Ethereum o wartości ponad 180 milionów dolarów do anonimowego portfela. Ponieważ wartość Ethereum nadal rośnie w szybkim tempie, tego rodzaju transakcje są niepokojące.

W ramach prawdopodobnie największej do tej pory transakcji dokonanej w Ethereum, 9 godzin temu wykonano przelew w wysokości dokładnie 176 498 000,00 $. Opłata zapłacona za tę transakcję wyniosła 5,93 USD. Ostatnio nastąpił wzrost liczby transakcji o dużym wolumenie. W lutym inny anonimowy użytkownik przeniósł ripple (XRP) o wartości 122 milionów dolarów ze swojego konta Coinbase do nieokreślonego portfela.

Zarówno XRP, jak i Ether to bardzo poszukiwane kryptowaluty, z codziennymi transakcjami o dużym wolumenie. Na dzień dzisiejszy Ether zajmuje 2 miejsce w rankingu kryptowalut, obecnie wart 1 780 USD za monetę. XRP wygląda solidnie na # 7, z wartością 0,4476 USD za monetę.

Nieznani odbiorcy portfela zyskują na popularności

Przenoszenie dużych ilości aktywów do nieznanych portfeli staje się normą. Chociaż handel kryptograficzny jest anonimowy, większość platform transakcyjnych (takich jak Coinbase i Kraken) nadal wymagają ważnego dokumentu tożsamości, aby posiadać portfel cyfrowy.

W rzeczywistości nie możesz nawet zarejestrować konta bez ujawnienia danych osobowych. Po zakończeniu procesu Twoje konto jest aktywne do handlu, przechowywania, kupowania lub sprzedaży.

Wysoka wartość Ethereum

Wraz z gwałtownym wzrostem wartości, anonimowe transakcje Ethereum, takie jak te, prawdopodobnie staną się punktem spornym. Więcej krajów rozpoczyna rozmowy w sprawie regulacji kryptowalut. Właśnie takie przeszkody mogą wskazywać organy regulacyjne i prawodawcy. I nie będzie to dobrze wyglądać.

Obrotowa podaż Ethereum jest daleka od skromnej. Przy 115 020 959 ETH w całkowitym obiegu, 68,6% całkowitej podaży jest utrzymywane na dużych rachunkach. Według Santiment, platformy analizy zachowań, większość z nich posiada ponad 10 000 w Ether.

Blockchain i NFT

Sieć blockchain Ethereum szybko zyskała rozgłos ze względu na to, jak łatwo jest tworzyć i uruchamiać inteligentne kontrakty na swojej platformie. Sieć jest dobrze znana ze swoich zdecentralizowanych aplikacji (znanych również jako Dapps). Dapps faktycznie integruje tokeny Ethereum, aby uiścić opłaty sieciowe, które zapewnia sama platforma.

Tokeny nie są ograniczone do przechowywania wartości pieniężnej. Można je powiązać z szeroką gamą aktywów, praktycznie wszystkim, co wybierze deweloper. Aktywa te mogą obejmować akty własności, papiery wartościowe, złoto, dzieła sztuki cyfrowej i wiele innych. Ponadto deweloperzy stali się bardzo kreatywni w tokenizowaniu aktywów i budowaniu wartości, a czasem nawet bogactwa. Co więcej, tokeny można łatwo wymieniać lub przesyłać za pośrednictwem p2p.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

The opinion of BeInCrypto staff in a single voice.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now