Andre Cronje otrzymał nagrodę DeFi Prime Person of the Year

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Andre Cronje z Yearn Finance zajmuje pierwsze miejsce DeFi Person of the Year w rankingu DeFi Prime.

  • Wpływowe osoby w branży DeFi zostały wymienione za wiele osiągnięć.

  • Szczególnie nieobecni byli SBF i Vitalik Buterin.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Zdecentralizowane finanse były w tym roku paliwem rakietowym dla branży kryptowalut. Od jej skromnych początków wyłoniło się mnóstwo nowych protokołów i osobowości, które je zbudowały.

Portal analityczny DeFi Prime przygotował w tym roku listę najważniejszych osobistości i innowatorów w branży. Portal nie ujawnił jednak kryteriów, które zastosował na tej lekkiej liście osób poruszających się w raczkującym sektorze finansowym.

Twórca agregatora zysków Yearn Finance, Andre Cronje, znalazł się na szczycie nie tylko dzięki opracowaniu tak innowacyjnego produktu, ale:

Jest także niezwykle skromnym i utalentowanym liderem, który zorganizował plan tworzenia wspaniałych usług DeFi we współpracy z zaangażowaną globalną społecznością interesariuszy.

Inni zawodnicy DeFi

Na drugim miejscu znalazł się współzałożyciel Chainlink, Siergiej Nazarow, którego platforma dokonała zmian w całej branży w 2020 roku. Stała się standardowym rozwiązaniem dla danych opartych na wyroczniach i kanałach cenowych.

Założyciel Uniswap, Hayden Adams, znalazł się na liście największych na świecie zdecentralizowanych giełd i popychania Ethereum z powrotem w centrum uwagi. W pewnym momencie Uniswap miał większy wolumen obrotu niż Coinbase. Jego blokada zabezpieczeń w wysokości ponad 3 miliardów dolarów w szczytowym okresie szaleństwa farmingu UNI.

Współzałożyciel i dyrektor generalny Aave, Stani Kulechov, został nominowany za zespół ds. protokołu pożyczek, który dostarczał wysokiej jakości wydanie od stycznia. Natywny token AAVE protokołu był również najlepiej działającym zasobem DeFi w 2020 roku. Odnotował wzrost o około 5000% od początku roku.

Robert Leshner, założyciel firmy Compound Finance i Kain Warwick, założyciel firmy Synthetix, również pojawili się, aby rozpalić tegoroczne szaleństwo w wydobyciu płynności.

Kilku programistów dostało się do gry, a mianowicie „samczsun”, który uratował kilka inteligentnych kontraktów, oraz główny programista Yearn – „banteg”.

To trochę wątpliwe, że kloner Uniswap i założyciel SushiSwap „Chef Nomi” znalazł się w nominacjach na drugie miejsce. Weźmy pod uwagę, że nagle sprzedał swoje aktywa inwestorom. DeFi Prime uzasadnia to stwierdzeniem:

Chef tworzy więc naszą listę właśnie dlatego, że jest rażącym światłem przypominającym, że w DeFi musimy postępować ostrożnie.

Szczególnie nieobecny

Na liście nieobecny był na liście założyciel Serum i FTX oraz wybawca SushiSwap, Sam Bankman-Fried. W tym roku był kluczową postacią w branży DeFi.

Nawet współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, został zlekceważony. Było to dość zaskakujące, biorąc pod uwagę, że cały ekosystem DeFi działa w sieci, którą pomógł stworzyć.

Istnieje również niezliczona liczba innych osób, które w tym roku dokonały cudów dla branży, zapewniając wgląd i edukację. Niektórzy z nich to Camila Russo, Ryan Sean Adams i Anthony Sassano, a cała lista jest o wiele dłuższa.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

The opinion of BeInCrypto staff in a single voice.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now