Cena Tezosa ostatnio wyłamała się z długoterminowej rosnącej linii wsparcia i potwierdziła ją jako opór. Oczekuje się, że cena będzie nadal spadać, aż dotrze do najbliższego obszaru wsparcia i prawdopodobnie odwróci później swój trend.

Mówiąc dokładniej, Tezos spada od 26 kwietnia i wyłamał się od rosnącej linii wsparcia 13 maja. Mimo że cena jest w trendzie spadkowym, znany trader @TradingTank uważa, że ​​wkrótce spadnie. Opublikował on tweeta na wykresie Tezos, na którym pokazuje cenę odbijającą się na ważnym poziomie wsparcia i poruszającą się w górę w kierunku najbliższego obszaru oporu na 35 500 satoshich.

Źródło: Twitter

Rosnąca linia wsparcia

12 maja Tezos zerwał z długoterminową rosnącą linią wsparcia. W chwili pisania tego tekstu był w trakcie sprawdzania jego odporności i obszaru 28 500 satów jako oporu. Podczas spadania dzienny wskaźnik RSI spadł poniżej 50 i od tego czasu nie powrócił powyżej, co podkreśla znaczenie spadku ceny.

Po wyłamaniu się, a następnie zatwierdzeniu tego obszaru jako oporu, oczekiwany jest kolejny ruch w dół. Jeśli tak się stanie, najbliższy poziom wsparcia znajduje się na 25 000 satoshich, gdzie cena znalazłaby również wsparcie powyżej 200-dniowej średniej ruchomej (MA).

Wykres dzięki TradingView

W perspektywie krótkoterminowej cena XTZ znajduje się wewnątrz klina malejącego od wspomnianego spadku. Klin jest uważany za zwyżkowy wzorzec odwrotny, który ma ostatecznie doprowadzić do wybicia. Możliwość wybicia jest zwiększona przez obecność byczej rozbieżności w RSI.

Dlatego oczekuje się, że cena ponownie spadnie do obszarów wsparcia na poziomie 25 000 satoshich, a następnie wybije w górę.

Wykres dzięki TradingView

XTZ/USD

XTZ/USD podąża rosnącą linią wsparcia od 13 marca. Ponadto podąża ona za malejącą linią oporu od poziomu z 30 kwietnia, tworząc symetryczny trójkąt.

Chociaż symetryczny trójkąt jest uważany za wzór neutralny, pojawia się po ruchu w górę, a RSI przełamał niedźwiedzi trend. Dlatego oczekuje się, że XTZ wybije się i pójdzie w kierunku najbliższych potencjalnych obszarów oporu, odpowiednio 3 i 3,6 dolara.

Wykres dzięki TradingView

Interesuje Cię trading na kryptowalutach? Dołącz do polskiego kanału Be In Crypto na Telegramie i uzyskaj darmowy dostęp do krótkich analiz technicznych bitcoina oraz innych kryptowalut.