EXCLUSIVE Analiza on-chain: Liczba nowych adresów zmierza w kierunku ATH

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Liczba transakcji BTC osiągnęła roczny dołek w dniu 2 lipca.

  • Trwający spadek liczby adresów nie jest podobny do tego z 2017 roku.

  • Adresy z małymi udziałami rosną szybciej niż te z dużymi udziałami.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

W tym artykule BeInCrypto przygląda się wskaźnikom analizy on-chain dla Bitcoina (BTC), takim jak liczba transakcji i liczba adresów. Analiza porównuje aktualne wartości ze wzorcami z poprzednich cykli rynkowych.

Sponsorowane

Sponsorowane

Liczba transakcji BTC wzrasta, ale nadal jest nieproporcjonalna w porównaniu do wzrostu cen. Z drugiej strony, liczba adresów z niezerowym saldem zbliża się do nowego rekordu wszech czasów (ATH).

Liczba transakcji BTC

Liczba transakcji BTC nie zawsze rosła wraz z ceną Bitcoina. Podczas gdy liczba transakcji osiągnęła rekord wszech czasów w wysokości 406 953 w grudniu 2017 roku, cena BTC osiągnęła swój obecny ATH w kwietniu 2021 roku.

Sponsorowane

Sponsorowane

Co ciekawe, liczba transakcji utworzyła trzy niższe szczyty (czarne strzałki) od wspomnianego ATH z 2017 roku. Oznacza to, że wzrost ceny nie jest w pełni wspierany przez proporcjonalny wzrost liczby transakcji, chociaż obydwa mają wyraźnie pozytywną relację.

Od czasu ATH z kwietnia 2021 roku zarówno cena BTC, jak i liczba transakcji spadały. Ta ostatnia osiągnęła roczny dołek na poziomie 195 248 w dniu 2 lipca, zanim ostatecznie się odbiła.

Dlatego też, nawet jeśli liczba transakcji porusza się teraz w górę, odczyt może być nadal postrzegany jako niedźwiedzi w porównaniu z ruchem ceny.

Wykres dzięki Glassnode

Całkowita liczba adresów

Liczba niezerowych adresów BTC dostarcza innej perspektywy w porównaniu z liczbą transakcji. Wartość ta nadal rosła od szczytu z 2017 roku i osiągnęła nowy rekord wszech czasów mniej więcej w tym samym czasie, w którym zrobiła to cena BTC.

Jednak ruch tego wskaźnika znacznie różni się od tego z cyklu rynkowego 2014-2017.

W cyklu 2014-2017 miały miejsce dwa spadki wskaźnika (czarne kółka) przed krachem w grudniu 2017 roku (czarna strzałka).

W obecnym cyklu również wystąpiły dwa spadki na przełomie 2020/2021 roku. Jednak po osiągnięciu kwietniowego ATH nie nastąpił gwałtowny, ale raczej bardzo stopniowy spadek, bardziej zbliżony do konsolidacji.

Dlatego też spadek po obecnym ATH nie przypomina spadku po szczycie z 2017 roku, po którym nastąpił dwuletni okres korekcyjny.

Wykres dzięki Glassnode

Ruch ten jest bardziej widoczny po powiększeniu i pokazuje, że liczba adresów z niezerowym saldem zmierza w kierunku nowego ATH.

Wykres dzięki Glassnode

Adresy Bitcoina według ilości

Na koniec dzisiejszej analizy on-chain zwróćmy uwagę na adresy podzielone według ilości posiadanych BTC. Są one skategoryzowane w następujący sposób:

  • adresy posiadające więcej niż 1 BTC = zielony
  • >10 BTC = niebieski
  • >0,1 BTC = fioletowy

Liczba adresów z saldem wyższym niż >0,1 jest bliska osiągnięcia nowego ATH. Jednak te z >1 i >10 pozostają w tyle.

Dlatego też ciągły wzrost liczby adresów BTC jest napędzany głównie przez małe konta. Nie jest to korzystne dla byków, ponieważ dominacja małych kont jest zwykle postrzegana jako oznaka szczytu rynku.

Jednak wzrost średnich i dużych kont, choć jest nieproporcjonalny, może być nadal oznaką akumulacji przed kontynuacją hossy.

Wykres dzięki Glassnode

Aby zapoznać się z najnowszą analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz