EXCLUSIVE Analiza on-chain: Fale HODL pokazują trwającą akumulację

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • 6-12 miesięczne fale HODL są na rocznym szczycie.

  • Fale HODL trwające krócej niż jeden miesiąc zmniejszają się.

  • Aktywność monet starszych niż rok pozostaje na tym samym poziomie.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Dzisiejsza analiza on-chain dla Bitcoina (BTC) przygląda się wskaźnikowi fali HODL (HODL waves). Wskaźnik jest analizowany w celu określenia długości życia monet, które były przedmiotem transakcji w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Sponsorowane

Sponsorowane

Fale HODL pokazują akumulację wśród hodlerów średnio/długoterminowych. Jednocześnie zauważalny jest znaczny spadek aktywności krótkoterminowej.

Fale HODL

Fale HODL pokazują procent BTC, który poruszył się w określonym przedziale czasowym. Ciepłe kolory (czerwony, pomarańczowy, żółty) reprezentują BTC, które poruszyły się ostatnio. Zimne kolory (żółty, zielony, niebieski) pokazują BTC, które nie dokonały transakcji w tym czasie.

Sponsorowane

Sponsorowane

Na przykład, jeśli 1-3 miesięczna fala HODL ma wielkość 10%, oznacza to, że 10% całkowitej podaży BTC poruszyło się między 6 a 12 miesiącami wcześniej.

Interesujący rozwój sytuacji

Dwa najbardziej interesujące wydarzenia wynikające ze wskaźnika fal HODL to:

  • Wzrost w paśmie 6-12 miesięcy
  • Spadek pasma krótkoterminowego (mniej niż jeden miesiąc).

Pasmo 6-12 miesięcy znajduje się obecnie na najwyższym rocznym poziomie 35%. Oznacza to, że 35% całkowitej podaży BTC ostatnio poruszało się pomiędzy 6 a 12 miesiącami, a dokładniej w okresie od października 2020 do kwietnia 2021.

Rozszerzenie się tego pasma oznacza, że kupujący z tych poziomów nadal trzymają się i nie zrealizowali zysków, jeśli byli wczesnymi nabywcami. Co więcej, ci którzy kupili blisko kwietniowego rekordu wszech czasów również nie sprzedają ze stratą. Stąd wynika wzrost tych pasm.

Wykres dzięki Glassnode

Na tych samych interwałach widzimy, że fale pomiędzy jednym dniem a jednym miesiącem zmniejszają się. Osiągnęły one szczyt w styczniu 2021 roku i od tego czasu poruszają się w dół, osiągając lokalny dołek w lipcu.

Zwiększona aktywność posiadaczy pozycji krótkoterminowych jest oznaką szczytów rynkowych. Dlatego też, spadek aktywności krótkoterminowej w połączeniu ze wzrostem pasm 6-12 miesięcznych jest oznaką akumulacji przed potencjalnie kolejną hossą.

Wykres dzięki Glassnode

Poniżej znajduje się wykres, który pokazuje wszystkie wstęgi na tym samym interwale.

Wykres dzięki Glassnode

Aby zapoznać się z najnowszą analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz