Analitycy wierzą, że CBDC będą ostatecznie dopełnieniem kryptowalut

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Analitycy zgadzają się, że waluty cyfrowe mogą funkcjonować równolegle z kryptowalutami.

  • Szacuje się, że 90% banków centralnych na świecie co najmniej rozważa rozwój CBDC.

  • Niektórzy eksperci uważają, że banki centralne mogą po prostu przeforsować swoją własną walutę i zachęcić ludzi do porzucenia alternatywnych walut.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Analitycy z CoinShares uważają, że cyfrowe waluty banków centralnych (CBDC) nie są konkurencją dla kryptowalut, a raczej uzupełniającą ofertą walutową.

SponsorowaneSponsorowane

Zdecydowana większość, około 90%, banków centralnych rozpoczęła pracę nad własnymi walutami cyfrowymi. Raporty z badań Banku Rozrachunków Międzynarodowych (BIS) sugerują, że niektóre z tych banków mogą wypuścić realny produkt w ciągu najbliższych kilku lat.

Banki centralne zgłębiają świat CBDC i badają, czy mogą one pomóc w osiągnięciu celów publicznych. Cele te obejmują ochronę zaufania publicznego do waluty, stabilną cenę oraz stworzenie bezpiecznego systemu płatności i infrastruktury. Jeśli banki odniosą sukces i gospodarki przeniosą się do sfery cyfrowej, społeczeństwo zachowa dostęp do najbezpieczniejszej formy pieniądza, jak twierdzą niektórzy.

SponsorowaneSponsorowane

Spodziewajmy się rozszerzenia oferty płatniczej, szybszych i tańszych płatności transgranicznych, a nawet szybszych transferów fiskalnych w sytuacjach kryzysowych.

W wywiadzie dla Reutersa, Meltem Demiorors, główny strateg w CoinShares, został zacytowany twierdząc, że CBDC “strukturalnie nie różni się od walut fiat i są one raczej komplementarne względem kryptowalut, a nie konkurencyjne”.

Kevin Kelly, szef globalnej strategii w Delphi Digital ma podobne nadzieje na koegzystencję CBDC i kryptowalut. Kelly stwierdził, że spodziewa się, że CBDC poprawią istniejący system monetarny dzięki płynniejszej transmisji polityki fiskalnej.

Dodał, że to również prawdopodobnie pomoże rynkom kryptowalutowym, wypełniając lukę między fiat i światem DeFi.

Niektórzy analitycy nie zgadzają się

Podczas gdy większość analityków zgadza się, że CBDC przyniesie korzyści zarówno fiat, jak i DeFi, niektórzy nie są tak optymistyczni. Todd Cipperman, dyrektor zarządzający w Cipperman Compliance Services uważa, że niektóre kraje odłożyłyby kryptowaluty na dalszy plan i promowałyby najpierw swoje własne waluty. Powiedział:

Czy rząd Stanów Zjednoczonych mógłby stworzyć własną amerykańską walutę cyfrową i powiedzieć, że wierzymy w kryptowaluty. Ale czy tylko w tę kryptowalutę? Absolutnie, myślę, że to mogłoby się zdarzyć.

Łatwo jest dostrzec, jak niektóre rządy mogłyby wykonać taki ruch. Nigeria, na przykład, przeszła od całkowitego zakazu współpracy banków komercyjnych z giełdami kryptowalut do ogłoszenia, że ich własna waluta cyfrowa jest w przygotowaniu.

Przeprowadzone wywiady były częścią serii na temat cyfrowych walut organizowanej przez Reuters Global Markets Forum.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Matthew De Saro is a journalist and media personality specializing in sports, gambling, and statistics. Before joining BeInCrypto, his work was featured on Fansided, Forbes, and OutKick. With a background in statistical analysis and a love of writing, he takes an outside-the-box approach to reporting news.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz