Amerykańska giełda z najlepszym dniem od 1933 roku!

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Dow Jones to jeden z największych indeksów giełdowych na świecie.

  • Wczoraj osiągnął najniższą wartość w ciągu ostatnich 3 lat.

  • Dzisiaj giełda notuje najlepszy dzień od 1933 roku.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Dow Jones jest wyznacznikiem tego, jak radzi sobie amerykańska giełda. Jeśli ten indeks idzie do góry o ponad 11%, oznacza to niezwykle udany dzień dla inwestorów. A właśnie takim wynikiem zakończył się wtorek na amerykańskich notowaniach.

W ostatnim czasie dużo piszemy o największej gospodarce świata. Są jednak ku temu powody, bo w USA dzieje się naprawdę dużo. Najpierw System Rezerwy Federalnej (Fed) ogłosił, że jest w stanie dodrukować praktycznie nieograniczoną ilość pieniędzy. To sprawiło kolejne spadki. Dzisiejsze informacje spowodowały jednak, że nastąpiło wielkie odbicie, a echo spadających kamieni z serc inwestorów niesie się do teraz.

Najlepszy wynik od niemal 90 lat

Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych już zamknęła swój dzień. A jaki to był dzień? Niemalże spektakularny! Dow Jones skończył z wynikiem 20704,91 punktów, co oznacza wzrost o 2112,98 punktów (11,37% w górę).

To jednak niejedyne osiągnięcie nowojorskiej giełdy. Znaczne zyski odnotowały też S&P 500 i Nasdaq. Więcej o wtorkowych sukcesach pisze ICE Data Services:

Podobnie jak wczorajsze spadki, dzisiejsze wzrosty nie nastąpiły bez powodu. Rynki zostały opanowane przez inwestorów, którzy dostali wiarygodne raporty rządowe. Rzekomo Kongres od razu przyjmie pakiet ustaw stymulujących wzrost gospodarczy o wysokości 2 bilionów dolarów, które mają złagodzić szkody spowodowane koronawirusem.

Nancy Pelosi, spiker Izby Reprezentantów, mówiła, że nastroje są bardzo optymistyczne i ustawa powinna dość szybko pójść pod głosowanie. Jej szczegóły są jednak jeszcze dopracowywane.

Złoty środek?

Czy to jednak oznacza koniec kłopotów amerykańskiej gospodarki? Czy wystarczyło pozwolić Rezerwom Federalnym dodrukować jaką bądź ilość pieniędzy, a następnie przeznaczyć 2 biliony na pomoc w walce z koronawirusem?

Innego zdania jest Andrew Yang, były kandydat na prezydenta USA z ramienia Demokratów. Twierdzi on, że sztuczne pompowanie gospodarki może zadziałać przez chwilę, ale kluczem jest powstrzymanie wirusa i powrót ludzi i przedsiębiorstw do pracy.

Co te wzrosty oznaczają dla Bitcoina? Wczoraj BTC notował wysokie wzrosty, a najczęściej argumentowano je właśnie kiepską kondycją amerykańskiej giełdy. Czy teraz czekają nas spadki? Czy może najmocniejsza kryptowaluta świata będzie wciąż szła w górę?

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Dawid studiował dziennikarstwo we Wrocławiu. Chciał został ekspertem sportowym, ale zakochał się w nowych technologiach. Po raz pierwszy dowiedział się o kryptowalutach w 2015 roku, lecz zaczął o tym pisać w 2017. Dzisiaj skupia się głównie na wykorzystaniu technologii blockchain w nowych branżach.

OBSERWUJ AUTORA

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!