Różnica między realną gospodarką, a giełdą coraz bardziej widoczna

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • “Viralowe” okazało się zdjęcie, na którym widzimy Dow Jones z historycznym odbiciem, podczas gdy rekordowa liczba - 16 milionów Amerykanów złożyło wniosek o bezrobocie w ciągu 16 tygodni.

  • Wiele osób twierdzi, że zdjęcie dobitnie pokazuje, w jaki sposób rynki finansowe oddzieliły się od realnej gospodarki.

  • W tym roku MFW i WTO wydały alarmy o przyszłości światowej gospodarki.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Po internecie krąży obraz, który świetnie podsumowuje brak połączenia między rynkami finansowymi, a realną gospodarką.

Rynki finansowe mają reprezentować realną gospodarkę. Innymi słowy, rosną i spadają w zależności od rzeczywistych czynników makroekonomicznych, takich jak raporty o zarobkach firmy, liczby bezrobotnych i innych wskaźnikach.

Coraz więcej ludzi zauważa, że do niedawna nastąpiło oddzielenie rynków finansowych od wskaźników makro.

Popularny Mem

W programie “Mad Money” Jima Cramera w CNBC pojawił się ekran, który pokazuje dwie sprzeczne wiadomości. Z jednej strony Dow Jones Industrial Average ma najlepszy tydzień od 1938 roku. Z drugiej strony rekordowe 16 milionów Amerykanów straciło pracę w ciągu trzech tygodni.

Jak wielu zauważyło, rynki finansowe wydają się funkcjonować niezależnie od realnej gospodarki. Już wcześniej BeInCrypto poinformowało, że ceny akcji wzrosły po zgłoszeniu bezrobocia nie spadły jak oczekiwano. Rynki finansowe raczej nie odzwierciedlają już realnej gospodarki, ale odzwierciedlają teraz działania Fed. Należy jednak zauważyć, że podobne ekstremalne odbicia na rynkach finansowych miały miejsce po historycznym krachu w 1929 r., następnie stracił on jeszcze bardziej wraz z dalszym kryzysem.

Perspektywy ekonomiczne się pogarszają 

W tym tygodniu pojawiły się dwa raporty, które pokazały, że międzynarodowe organy finansowe coraz bardziej przejmują się przyszłymi perspektywami gospodarczymi.

BeInCrypto już wcześniej poinformowało, że Światowa Organizacja Handlu opublikowała swój najnowszy raport, w którym oszacowano, że światowy handel spadnie od 13% do 32% w 2020 r. Kolejne oświadczenie Międzynarodowego Funduszu Walutowego potwierdziło te obawy – dyrektor zarządzająca Kristalina Georgieva powiedziała, że ​​świat jest na drodze do najgorszego kryzysu gospodarczego od lat 30. XX wieku. W rzeczywistości oczekuje się, że 170 krajów członkowskich MFW doświadczy w tym roku ujemnych stóp wzrostu na mieszkańca. Innymi słowy, oczekuje się, że dochody ludzi spadną.

Harmonogram potencjalnego odbicia jest również obecnie niejasny. Według Georgievy odbicie w 2021 r. jest możliwe tylko jeżeli pandemia nie pokaże już swojej brzydkiej strony. Prawda jest taka, że ​​po prostu nie wiemy, jakie zmienne będą dostępne w tym roku.

Ponieważ Bitcoin ściśle podąża za głównym nurtem rynków finansowych i potencjalnie unikalnym kryzysem deflacyjnym, inwestorzy kryptowalutowi powinni przygotować się na niepewność w nadchodzących miesiącach.

 

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Raised in the U.S, Lucian graduated with a BA in economic history. An accomplished freelance journalist, he specializes in writing about the cryptocurrency space and the digital '4th industrial revolution' we find ourselves in. <a href="mailto:crypto.inquiries@protonmail.com">Email.</a>

OBSERWUJ AUTORA

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!