AMD nie pójdzie w ślady Nvidia i nie wprowadzi ogaraniczeń do GPU

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • AMD chce być bardziej przyjazna dla górników niż jej bezpośrednia konkurencja - Nvidia.

  • Firma nie ma zamiaru blokować lub ograniczać kopania Ethereum.

  • Mimo to, menedżer ds. produktu w AMD powiedział, że głównym priorytetem firmy są gry.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Największy producent układów GPU – Advanced Micro Devices (AMD) wciąż trafia w nagłówki mediów. Wszystko za sprawą walki pomiędzy górnikami kryptowalut a graczami. Wygląda jednak na to, że firma chce być bardziej przyjazna dla górników niż jej bezpośrednia konkurencja – Nvidia.

Według raportu PC Gamer, który cytuje kierownika produktu z AMD, firma nie ma zamiaru blokować ani ograniczać możliwości kopania kryptowalut na swoich urządzeniach. Nish Neelalojanan na pytanie, czy firma pójdzie w ślady Nvidii odpowiedział stanowczo:

Krótka odpowiedź brzmi: nie

Górnicy kryptowalut obawiali się, że AMD może wdrożyć te same środki, co jego bezpośredni konkurent, Nvidia. Jak informowaliśmy niedawno na łamach BeInCrypto, Nvidia w swoich najnowszych modelach GPU (dokładniej Geforce RTX 3090), wdrożyła ograniczenia, zmniejszając tym samym hashrate, który może być wykorzystany do kopania Ethereum. Menedżer ds. produktu w ADM powiedział:

Nie będziemy blokować żadnego obciążenia roboczego, nie tylko górnictwa. Jest kilka rzeczy, które muszę powiedzieć. Po pierwsze, RDNA została zaprojektowana od podstaw dla gier, a RDNA 2 to potwierdza. Mam na myśli to, że Infinity Cache i mniejsza szerokość magistrali zostały starannie dobrane, aby osiągnąć bardzo specyficzny współczynnik trafień w grach.

Neelalojanan wyjaśnił jednak dalej:

Jednak górnictwo szczególnie lubi lub osiąga skalowalność przy wyższej przepustowości i szerokości magistrali, więc na poziomie architektury będą istniały ograniczenia dla samego górnictwa.

Neelalojanan podkreślił też, że AMD nadal skupia się na ulepszaniu swoich urządzeń. Największy priorytet nadaje jednak grom.

Układ AMD Navi 21 pozwala osiągnąć moc 58-64 MH/s dla wydobycia ETH. Z kolei procesor graficzny Navi 12, który początkowo powstał specjalnie dla urządzeń Apple Macbook Pro nie będzie obsługiwał VCN (video core next). VCN jest niezbędny do obsługi gier komputerowych. Czyni go to więc odpowiednim kandydatem na podpięcie do miningowego riga.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now