Altcoin sezon rządzi, gdy wielkie pieniądze zostawiają dolara

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Obfity rynek dla altcoinów po pompie na ETH i BTC.

  • Uniswap i DeFi dolewają oliwy do ognia.

  • Pieniądze napływają w tempie nie widzianym od 2017 roku.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.
Otwieraj beczkę z prochem – czas przygotować się do strzału! To altcoin sezon. W lipcu przewidywaliśmy wzrosty na BTC, po których miał nastąpić sezon na altcoiny. Mieliśmy rację. Piękna burza przywołuje wspomnienia z grudnia 2017 r., a tym razem wielkie pieniądze zostawiają dolara.

Sezon na kaczki? Sezon na króliki? Nie, sezon na altcoiny!

To już oficjalne. Nadszedł altcoin sezon, a kryptowaluty inne niż Bitcoin robią to, co potrafią robić najlepiej: pompują. Łącznie rynek kryptowalut wzrósł ze 165 miliardów USD w marcu do prawie 400 miliardów USD obecnie.

Ale bieżący rynek jest przeznaczony dla altcoinów, których łączna wartość zbliża się do 160 miliardów USD. Innymi słowy, to, co w marcu było całkowitą kapitalizacją rynkową wszystkich kryptowalut, teraz jest całkowitą kapitalizacją rynkową altcoinów.

Źródło: blockchaincenter.net

Blockchaincenter.net utworzył stronę z indeksem, który ma określać, kiedy ma miejsce sezon na altcoiny. Dzisiaj jest sezon na altcoiny. I jego indeks to 90/100.

Źródło: coinmarketcap.com

Podczas gdy instytucje dodają Bitcoina do swoich skarbców, to mniejsi traderzy posiadają trochę prochu w beczce. Kilka rzeczy wydarzyło się od czasu byczego rajdu z 2017/2018, aby ten altcoin sezon stał się epicki.

Szał DeFi, z obietnicami uwolnienia się od banków, trafił na pierwsze strony gazet i wchłonął 6 miliardów USD. Co więcej, zdecentralizowane giełdy, a mianowicie Uniswap, umożliwiły notowanie prawie każdej monety bez konieczności uiszczania opłat za jej listing.

Jeśli potrafisz napisać smart kontrakt, możesz sprzedać monetę. Uniswap dorzucił niezłą dawkę Dzikiego Zachodu.

https://twitter.com/Uniswapgems/status/1295347304803835909?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1295347304803835909%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fd-21094082371680039804.ampproject.net%2F2007302351001%2Fframe.html

Rezultat? Cała rzesza ludzi poluje na tak zwane Uniswap Gems. To z kolei bardzo mocno podniosło cenę ETH i odpowiadających mu opłat transakcyjnych.

Ponadto nowo odkryta miłość do uprawy plonów (yield farming) w świecie kryptowalut dodatkowo wlewa pieniądze na rynek. Chainlink i inne tokeny wyroczni wzrosły nawet pięciokrotnie w ciągu zaledwie kilku miesięcy.

Źródło: defipulse.com

Znane kontrowersje

Niezależnie, czy jest to uzasadnione, czy nie – pieniądze są teraz w altcoinach. Z drugiej strony ogólna perspektywa nadal wygląda dobrze. Ludzie nie ufają pękającym giełdom tradycyjnym. Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych zablokowała płynność na rynkach, drukując więcej gotówki. Inwestorzy instytucjonalni w końcu szukają możliwości przechowywania swojego majątku poza dolarem.

Być może najważniejszym wskaźnikiem jest dominacja Bitcoina, która w tym tygodniu spadła poniżej 60%. Dominacja BTC nie widziała tych poziomów od roku. Ostatnie poważne spadki dominacji BTC nastąpiły wraz ze wzrostem sezonu na altcoiny.

Źródło: coinmarketcap.com

Biorąc pod uwagę wszystkie szalone zyski z monet o małych kapitalizacjach rynkowych, niektóre większe jeszcze nawet nie wystartowały. Litecoin (LTC) i Ripple (XRP) sprawiły, że traderzy od tygodni domagali się wybicia. Powoli rosną, ale jeszcze nie na skalę Chainlinka.

Niektórzy aktywni traderzy kryptowalutowi chwalili się, że wszystko tak mocno pompuje, iż w zasadzie dostają darmowe pieniądze. Pierwsze strony CoinMarketCap i Coingecko są jaskrawozielone.

Ale ważne jest, aby pamiętać, że często to, co rośnie, musi również spaść.

Uważaj, o co prosisz

Niektóre altcoiny o małej kapitalizacji były obiektem wielkiej ekscytacji, zwłaszcza jeśli dołączono do nich słowo „DeFi”. Niektóre monety, takie jak LID i CNS, obiecują szalone codzienne dywidendy, ale nie są przejrzyste co do tego, kto jest w ich zespole.

Inne, takie jak SUKU, oferują specjalne, oparte na blockchainie, standardowe pieczęcie dla zatwierdzania, ale technologia ta nie wyróżnia się na tle innych monet uwierzytelniających w łańcuchu dostaw.

Faktem jest, że wiele z tych projektów zakończy się niepowodzeniem, podobnie jak to mialo miejsce z wieloma ICO w 2017 i 2018 roku. Inne mogą nawet wciąż robić dobrze to, co robią dobrze. Ale inne jeszcze nie mają żadnych dochodów poza kapitałem początkowym i wyceną monet. Niektóre są po prostu pechowe.

To jest ekscytujące. A z tym podekscytowaniem przychodzą szalone pieniądze. Całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowalut jest nadal o połowę niższa od ostatniego szczytu, a nawet ETH wciąż jest o 70% niżej od swojego ATH. Zdecydowanie jest miejsce na wzrost i wyższe długoterminowe wsparcie.

Obfitość jest świetna, ale rynek nie jest regulowany. Dziesięciokrotne pomnożenie swoich pieniędzy to jedno. Sprzedanie ich w trakcie spadków, to inna sprawa. Miejmy nadzieję, że uwaga, jaką to przyciąga, przybliży kryptowaluty do adopcji.

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

The opinion of BeInCrypto staff in a single voice.

OBSERWUJ AUTORA

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!