EXCLUSIVE Altcoin sezon rozkwita, a dominacja Bitcoina (BTCD) dalej spada

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • BTCD spadł poniżej poziomów wsparcia 53% i 49,7%.

  • Kolejne obszary wsparcia wynoszą 43,5% i 35,4%.

  • Wskaźniki tygodniowe i dzienne są niedźwiedzie.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Wskaźnik dominacji Bitcoina (BTCD) spadł poniżej dwóch poziomów długoterminowego wsparcia. BTCD notuje ostry spadek od początku roku.

Sponsorowane Sponsorowane

Oczekuje się, że w dłuższej perspektywie czasowej wartość BTCD będzie nadal spadać. Związek z BTC jest ujemny, co oznacza, że wzrost ceny tego ostatniego powoduje spadek BTCD.

Długoterminowy spadek BTCD

Kryptowalutowy trader @TradingTank nakreślił wykres dominacji Bitcoina, przewidując dalszy ruch spadkowy, który prawdopodobnie doprowadzi BTCD do 36%.

Źródło: Twitter

Odczyty z interwału tygodniowego potwierdzają tę możliwość. MACD jest ujemny i maleje. Podobnie, RSI spada i jest obecnie poniżej 30. I wreszcie oscylator stochastyczny wykonał niedźwiedzi krzyż i również kieruje się w dół.

Sponsorowane Sponsorowane

Ciekawym wydarzeniem jest to, że BTCD spadł już poniżej długoterminowego poziomu wsparcia na 53%. Wcześniej utrzymywał ten poziom wsparcia od października 2019 r. Ponadto obecnie spadł poniżej poziomu wsparcia przy zniesieniu 0,618 Fib na poziomie 49,7%.

Kolejne poziomy wsparcia to 43,5% (zniesienie 0,786 Fib) i 35,5% (dołek z 2018 roku).

Wykres BTCD dzięki Tradingview

Słaba próba odwrócenia

Wykres dzienny dostarcza mieszanych sygnałów. Po pierwsze, trajektoria BTCD jest niedźwiedzia, ponieważ wskaźnik nie podjął jeszcze próby odnotowania wyższego dołka.

Ponadto wskaźniki techniczne są niedźwiedzie.

MACD rośnie, ale nie dał byczego sygnału odwrócenia. RSI wygenerował byczą dywergencję, ale nadal znajduje się na obszarze wyprzedania. Wreszcie oscylator stochastyczny odrzucił niedźwiedzi krzyż.

Wskaźniki te nie są jednak wystarczające, aby unieważnić niedźwiedzie odczyty z tygodniowego przedziału czasowego.

Wykres BTCD dzięki Tradingview

Sześciogodzinny wykres BTCD jest podobnie niedźwiedzi. Wraz z trwającym spadkiem wskaźniki techniczne również są spadkowe.

MACD spada, podobnie jak RSI, który wcześniej wygenerował ukrytą, niedźwiedzią dywergencję.

Wykres BTCD dzięki Tradingview

Związek z BTC

Od odbicia w dniu 25 kwietnia (czarna linia) stosunek do BTC (pomarańczowy) jest ujemny. Oznacza to, że wzrost ceny BTC powoduje spadek BTCD (zielony).

Widać to również po współczynniku korelacji, który obecnie wynosi -0,5. Wartość -1 wskazywałaby na całkowicie ujemną korelację.

Wykres dzięki Tradingview

Wniosek

Oczekuje się, że wskaźnik dominacji Bitcoina spadnie do poziomów wsparcia o wartości 43,5% i potencjalnie nawet do 35,4%.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz