EXCLUSIVE Altcoin sezon: BTCD spada poniżej 50%, ETH kosztuje 0,05 BTC

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Tegoroczny altcoin sezon nabiera rozpędu.

  • Wskaźnik dominacji Bitcoina spadł poniżej 50%.

  • ETH osiągnęło cenę 0,05 BTC i wybiło się z kanału równoległego.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Altcoin sezon w pełni. Wskaźnik dominacji Bitcoina właśnie spadł poniżej 50%. Ether osiągnął cenę 0,05 BTC – najwyższą od ponad 2,5 roku. Wiele altcoinów odnotowuje ogromne wzrosty i przebija swoje historyczne ATH.

Sponsorowane

Sponsorowane

Sprzyja temu akcja cenowa Bitcoina, który od 8 tygodni jest notowany w zakresie pomiędzy 50 000 a 60 000 USD. W najbliższym okresie wciąż można spodziewać się bocznej konsolidacji, która przygotuje BTC do następnego dużego ruchu w górę lub w dół. Jeżeli ruch w tym przedziale będzie kontynuowany, to można oczekiwać jeszcze większego nasilenia trwającego już altcoin sezonu.

BTCD spada poniżej 50%

Wskaźnik dominacji Bitcoina (BTCD) spadł dziś poniżej 50%. Poziom ten nie był notowany od lipca 2018 roku.

Sponsorowane

Sponsorowane

Historyczne znaczenie tego poziomu jest duże, gdyż wielokrotnie służył on jako wsparcie lub opór. Ponadto jest to też psychologiczny obszar, sugerujący, że Bitcoin nie posiada już większościowego udziału w rynku kryptowalut.

Na wykresie tygodniowym widzimy systematyczny spadek BTCD od początku 2021 roku, gdy wskaźnik osiągnął lokalny szczyt na 73,5%. Został wówczas utworzony długoterminowy wzorzec podwójnego szczytu, a jego konsekwencje obserwujemy w drastycznym spadku dominacji Bitcoina.

Wykres BTCD dzięki Tradingview

Warto zauważyć, że spadek poniżej linii 50% jest też utratą ważnego poziom zniesienia 0,618 Fib całego, długoterminowego ruchu wzrostowego. Jeżeli obszar ten nie zostanie obroniony, to najbliższe obszary wsparcia znajdują się dopiero w zakresie 36-40%.

Wskaźniki techniczne na tygodniowym interwale są niedźwiedzie. RSI znajduje się na poziomach najniższych od maja 2017 roku, w okolicach wartości 20. MACD generuje coraz dłuższe słupki niedźwiedziej dynamiki, a oscylator stochastyczny znajduje się na maksymalnie niedźwiedzim terytorium w okolicach wartości 4,5.

Wykres BTCD dzięki Tradingview

Podobne odczyty otrzymujemy na interwale dziennym, choć tutaj widać pierwsze oznaki byczej dywergencji. Mogą one sygnalizować nadchodzące odbicie, ale potrzebują jeszcze konfirmacji. Ogólny trend pozostaje wyraźnie spadkowy.

ETH jest warte 0,05 BTC

Kolejnym ważnym indykatorem trwającego altcoin sezonu jest kondycja Ethereum (ETH), które piąty tydzień z rzędu ustanawia nowe ATH w relacji do USD. W momencie pisania tego tekstu cena ETH to 2770 USD.

Jednak to akcja cenowa w stosunku do BTC jest decydująca dla pomiaru rosnącej siły altcoinów. W analizie wykresu ETH/BTC przeprowadzonej 3 tygodnie temu – gdy ETH było wyceniane na poziomie 0,035 BTC – BeInCrypto Polska pisało:

Jeżeli ruch będzie kontynuowany, to stanie się katalizatorem altcoin sezonu, a ETH wzrośnie o kolejne 40% nawet do okolic 0,05 BTC.

Istotnie, spodziewany ruch miał miejsce, a Ethereum przebiło wartość 0,05 BTC. Co więcej, największy altcoin wybił się już ponad górną linię kanału, gdzie spodziewana była reakcja.

Wykres ETH/BTC dzięki Tradingview

Jeżeli dynamika wzrostów zostanie utrzymana, to kolejnym ważnym obszarem oporu będzie 0,54 BTC. Poziom ten nie był notowany od sierpnia 2018 roku, ale jego historyczne znaczenie jest doniosłe, gdyż wielokrotnie służył jako opór/wsparcie (pomarańczowe okręgi).

Jak długo potrwa altcoin sezon?

Wskaźnik altcoin sezonu w serwisie analitycznym BlockchainCenter.net od kilku tygodni znajduje się czerwonym zakresie, zdecydowanie powyżej linii 75. Aktualnie odnotowuje wartość 96, która ostatni raz pojawiła się w marcu 2018 roku.

Wskaźnik altcoin sezonu / Źródło: www.blockchaincenter.net

Wśród największych wygranych ostatnich 90 dni serwis wymienia: CHZ (2885%), CAKE (2751%), MATIC (1886%), HOT (1862%) i BTT (1743%). Jednak zdecydowana większość dużych altcoinów mocno wyprzedza BTC pod względem wzrostów.

Wzrosty najlepszych altcoinów i BTC / Źródło: www.blockchaincenter.net

Kryptowalutowy analityk @CryptoCapo_ opublikował na Twitterze wykres BTCD, na którym omawia znaczenie poziom 50% dla dalszego rozwoju altcoin sezonu. Jego zdaniem spadek poniżej oznacza kontynuację, odbicie – zatrzymanie:

Jego uwagi są zgodne z naszą analizą. Potwierdzają słabość i kontynuację trendu spadkowego dla BTCD. Wzmacnia to możliwość dalszej kontynuacji altcoin sezonu.

Wydaje się zatem, że utrzymanie psychologicznego poziomu 50% jest kluczowe dla określenia dalszych losów altcoinów względem akcji cenowej Bitcoina. Najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada dalszą konsolidację i kompresję ceny BTC, której efektem będzie pogłębiony spadek BTCD.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Doktor i adiunkt na międzynarodowym uniwersytecie w Lublinie. Spędził 10 lat na studiowaniu filozofii przyrody i nauk o sporcie. Autor 4 książek i ponad 20 artykułów naukowych. Aktualnie wykorzystuje swój umysł dla dobra krypto społeczności. Entuzjasta analizy technicznej, wojownik Bitcoina oraz wielki zwolennik idei decentralizacji. Duc in altum!

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz