Alpha Finance Lab uruchamia nowy agregator wyroczni

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Nowy agregator wyroczni Alpha Finance Lab ma na celu rozwiązanie głównych problemów, które uniemożliwiają dostosowanie się do rozwijającego się krajobrazu DeFi.

  • Produkt został opracowany na podstawie danych pochodzących od dostawców wyroczni Band Protocol i Chainlink.

  • Agregator "zapewnia niezawodność i bezpieczeństwo pozyskiwanych danych, jednocześnie zwiększając elastyczność i skalowalność ekosystemu Alpha" - mówi CEO Alpha.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Alpha Finance Lab, firma zajmująca się zdecentralizowanymi finansami (DeFi), ogłosiła wprowadzenie agregatora wyroczni Alpha Oracle Aggregator.

Sponsorowane Sponsorowane

Ten nowy produkt został opracowany na podstawie informacji pochodzących od dwóch największych dostawców wyroczni danych. Mianowicie, Band Protocol i Chainlink. Jego głównym celem jest zmierzenie się z przeszkodami, które uniemożliwiają ekspansję krajobrazu DeFi. W związku z tym opracowano Alpha Oracle Aggregator, aby zapewnić skalowalność, elastyczność i bezpieczeństwo.

Tascha Punyaneramitdee, współzałożyciel Alpha Finance Lab, skomentował:

Szybkość, z jaką rośnie krajobraz DeFi, wpłynęła na sposób, w jaki Alpha Finance myśli o budowaniu i skalowaniu naszych produktów. Alpha Oracle Aggregator zapewnia niezawodność i bezpieczeństwo pozyskiwanych danych, jednocześnie zwiększając elastyczność i skalowalność ekosystemu Alpha.

Sponsorowane Sponsorowane

Jakie problemy będzie rozwiązywał agregator?

Mówiąc dokładniej, nowy agregator pozwoli Alpha Finance Lab na dostęp do zweryfikowanych danych, zagregowanych z maksymalnie trzech wyroczni danych dla pojedynczego aktywa w jednym miejscu. Ponadto, produkt pozwala użytkownikom na dostęp do danych z różnych wyroczni dla różnych aktywów.

Wcześniej zdecentralizowane aplikacje (dAppy) musiały integrować się z wieloma wyroczniami na wielu blockchainach. Wymóg ten powodował, że dAppy musiały budować i utrzymywać kilka infrastruktur jednocześnie. Nowy agregator Alpha Finance ma nadzieję zanegować ten wymóg.

Soravis Srinawakoon, dyrektor generalny i współzałożyciel Band Protocol, rozwinął:

Sposób, w jaki agregujemy i dostarczamy dane, musi się dostosować, aby ułatwić wzrost i dodać strategiczną przewagę z bezpieczeństwem do zdecentralizowanych projektów, które z nich korzystają.

Inne problemy obejmują brak kopii zapasowych dla dAppów działających na jednym łańcuchu, korzystających z jednej wyroczni danych. Prowadzi to do problemów w przypadku manipulacji lub niedostępności. Ponadto, wraz z rozwojem przestrzeni kryptowalutowej, wprowadza ona ze sobą różnorodne nowe tokeny. Ta ekspansja powoduje trudności dla wyroczni danych, które próbują zaspokoić prośby dAppów o wsparcie większej liczby tokenów.

Wielki rok dla Alpha Finance Lab

Agregator nie jest pierwszą dużą premierą Alpha Finance Lab w tym roku. Jeszcze w marcu, jej protokół lewarowania, Alpha Homora, ogłosiła uruchomienie możliwości stakowania i nowego modelu tokenomii. W ogłoszeniu z 28 marca, Alpha Finance powiedziała, że posiadacze rodzimego tokena ALPHA mogą skorzystać z rozszerzenia produktu. Konkretnie, posiadacze ALPHA mogliby stawiać tokeny, aby uzyskać możliwości zarobkowe, a także odblokować unikalne funkcje.

W tym czasie raporty wskazywały, że jest to jeden z pierwszych przypadków, w których tokenomia została bezpośrednio zintegrowana z podstawowym protokołem użytkowania.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Dale Hurst is a journalist, presenter, and novelist. Before joining the Be In Crypto team, he was an editor and senior journalist at a news, lifestyle and human-interest magazine in the UK.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz