Allegro, polska spółka zrodzona w 1999 roku. Pierwszą aukcją była kamera USB, a cała tematyka krążyła wokół elektroniki dla osób szukających okazji. Dziś najlepiej wyceniana spółka na GPW o wartości 66,5 miliarda złotych, pośrednicząca w sprzedaży wszystkiego, czego pragną Polacy.

Allegro stał się fenomenem roku, wzrost indeksu o ponad 50% podczas debiutu

Jest to niecodzienne wydarzenie, gdy wieloletnia spółka wychodzi z akcjami na giełdy, a już na pewno nie z takim impetem jak zrobiło to Allegro. W czasach pandemii ludzie chętniej przekonują się do robienia zakupów przez internet, a pierwszym miejscem do tego typu czynności jest Allegro.

Akcje ALE były dostępne po 43 zł podczas IPO. Już podczas pierwszych sprzedaży spółka wyprzedziła, CD projekt, lidera rynkowego o 7 miliardów. Interesantów było więcej niż akcji, dlatego podczas debiutu były sprzedawane już po 65 zł za akcję (70 zł podczas publikacji). Wzrost o 50% czyni Allegro najlepszą inwestycją nie tylko tego, a ostatnich lat.

Ciągły rozwój

Firma nie spoczywa na laurach. Rok 2020 pokazuje, że jesteśmy na początku drogi do większej sprzedaży w internecie. Allegro uruchomiło Akademię, w której pomaga sprzedawcom podwyższać kompetencję. Poza tym firma oferuje certyfikowane szkolenia z tworzenia reklam na ich platformie.

Te rzeczy mówią nam tylko jedno. Coraz więcej osób chce kupować przez internet. Można by rzec, spółka idealna. Takiego lidera, który opiera swoją wartość na zakupach użytkowników można już nie wyprzedzić. Rynek e-commerce w Polsce dopiero się rozwija, dlatego inwestorzy mogą być spokojni o swoje środki i dumni z dokonania dobrej inwestycji.