Zobacz więcej

Międzynarodowy Fundusz Walutowy: to będzie największy kryzys gospodarczy od prawie 100 lat

2 mins
Aktualizacja Michal Adamski
Dołącz do Naszej Społeczności na Telegramie

W SKRÓCIE

  • MFW: oczekuje się, że kryzys gospodarczy wywołany pandemią będzie najgorszy od Wielkiego Kryzysu.
  • Według oświadczenia przewiduje się, że w tym roku około 170 krajów doświadczy ujemnego wzrostu PKB.
  • Ożywienie w 2021 r. będzie zależeć od tego, czy pod koniec 2020 r. pojawi się druga fala COVID-19
  • promo

Międzynarodowy Fundusz Walutowy oficjalnie zmienił swoje perspektywy gospodarcze na świecie i obecnie uważa, że ​​świat wkroczył w spowolnienie gospodarcze, którego nie było od czasów Wielkiego Kryzysu.

Kristalina Georgieva, dyrektor zarządzająca MFW, wypowiadała się ostatnio w głębokiej trosce o przyszłość światowej gospodarki. Powiedziała, że ​​wzrost gospodarczy będzie „zdecydowanie ujemny” w 2020 r. I będzie najgorszym kryzysem od lat 30. XX wieku.

IMF bije na alarm

W niedawnym oświadczeniu Georgieva przedstawił ponury obraz społecznych i ekonomicznych konsekwencji pandemii, których można się spodziewać w nadchodzących miesiącach. Chociaż chwaliła rządy na całym świecie za przekazanie bodźców fiskalnych w wysokości 8 bilionów dolarów, powiedziała, że ​​to po prostu za mało. „Obecnie prognozujemy, że w tym roku ponad 170 krajów doświadczy ujemnego wzrostu dochodu na mieszkańca (PKB per capita)” czytamy w oświadczeniu. [Reuters] Jeszce trzy miesiące temu wyjaśniła, że ​​MFW w pełni spodziewał się, że 160 krajów członkowskich doświadczy pozytywnego wzrostu – ale pandemia zmieniła wszystko. Powrót do zdrowia zależałby od tego, czy pandemia rzeczywiście się skończy. Jeśli zaniknie w drugiej połowie 2020 roku, może dojść do ożywienia w 2021. Georgieva podkreśliła, że „może się pogorszyć w zależności od wielu zmiennych, w tym czasu trwania pandemii”. Oczekuje się, że MFW opublikuje pełne prognozy dotyczące światowych prognoz gospodarczych w najbliższy wtorek.

Czy kryptowaluty przetrwają burzę?

Chociaż sytuacja gospodarcza się pogarsza, w ostatnim tygodniu ceny akcji rosły. Jednak rynki finansowe będą musiały ostatecznie zmierzyć się ze strukturalną rzeczywistością złych wskaźników makroekonomicznych. Biorąc pod uwagę, że Bitcoin w dużej mierze podąża za S&P 500, może to poważnie stłumić wszelkie nadzieje na zwyżkę w nadchodzących miesiącach, nawet jeśli w maju ma nastąpić halving. Traderzy kryptowalutowi dobrze czynili, obserwując trendy makroekonomiczne w tym niezwykłym czasie. Niektórzy analitycy przewidują, że światowa sytuacja gospodarcza będzie szokiem deflacyjnym, który może spowodować spadek cen i rentowności. Nie jest jasne, jak Bitcoin poradziłby sobie w takim kryzysie, biorąc pod uwagę, że jego główną zaletą jest zabezpieczenie przed inflacją. Jeśli konsumenci nie mają siły nabywczej, trudno byłoby sobie wyobrazić, że będą bardzo chętni do kupowania lub handlu kryptowalutami. Popyt detaliczny na kryptowaluty prawdopodobnie spadnie w krótkim okresie. Jeśli MFW ma rację w swojej prognozie, to nadchodzący rok może być czasem, w którym projekty blockchain powinny pójść w stronę tak zwanego BUIDL.    
Najlepsze platformy dla krypto inwestorów | Kwiecień 2024

Trusted

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK
Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK
c9c47c3a6f83b80095e6a48c0b0d252b?s=120&d=mm&r=g
Anton Lucian
Raised in the U.S, Lucian graduated with a BA in economic history. An accomplished freelance journalist, he specializes in writing about the cryptocurrency space and the digital '4th industrial revolution' we find ourselves in. Email.
READ FULL BIO
Sponsorowane
Sponsorowane