Tether (USDT), największy stablecoin na rynku kryptowalut, rośnie w szybkim tempie. Nie tylko emitowane jest więcej USDT niż kiedykolwiek wcześniej, ale rośnie również liczba adresów posiadających stablecoina.

Według danych zgłoszonych przez glassnode (@glassnode), co godzinę rejestrowanych jest 1850 nowych adresów przechowujących USDT. W sumie liczba adresów posiadających USDT wzrosła dziesięć razy od końca stycznia.


Kapitalizacja rynkowa Tether eksplodowała w ciągu ostatnich kilku tygodni. Zaledwie tydzień temu moneta stablecoin przekroczyła próg 9 miliardów dolarów i jest obecnie trzecią co do wielkości kryptowalutą. Niedawno BeInCrypto poinformowało, że Tether ma większą kapitalizację rynkową niż Ripple.

Wzrost popytu wynika częściowo z potrzeby giełd, które utrzymywały USDT w rekordowych kwotach. Pozostają jednak pytania, czy stablecoin tak naprawdę jest zabezpieczony w stosunku 1: 1 do USD.
Media kryptowalutowe nadal zgłaszają „wzrost” popytu na stablecoiny zabezpieczone USD, tymczasem jednak inne stablecoiny nie odnotowały takiego samego wzrostu emisji. Sytuacja pozostaje niejasna pomimo rosnącej ilości adresów Tether.


Interesuje Cię trading na kryptowalutach? Dołącz do polskiego kanału Be In Crypto na Telegramie i uzyskaj darmowy dostęp do krótkich analiz technicznych bitcoina oraz innych kryptowalut.