Aktualizacja indyjskiej ustawy o zakazie handlu krypto

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Według anonimowego urzędnika państwowego, władze Indii nadal planują zakazać handlu krypto.

  • Ustawa zostanie przedstawiona do zatwierdzenia przez indyjski rząd.

  • Rząd konsultuje się z ministerstwem prawa, RBI i ministerstwem cyfryzacji.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Proponowany przez rząd zakaz handlu krypto wraca na stół po tym, jak anonimowy urzędnik powiedział we wtorek, że władze wkrótce zagłosują nad nową ustawą.

Posunięcie to jest postrzegane jako cios dla krajowych inwestorów krypto, pomimo decyzji Sądu Najwyższego z początku tego roku o zniesieniu zakazu stosowania krypto przez bank centralny.

Urzędnik rządowy, pod warunkiem zachowania anonimowości, wyjaśnił, że nowa ustawa będzie “bardziej wiążąca”:

“Wyraźnie zdefiniuje ona nielegalność handlu. Przekazaliśmy notatkę odpowiednim ministerstwom do dyskusji międzyministerialnych”.

Ponadto rząd konsultuje się z ministerstwem prawa, Indyjskim Bankiem Rezerw oraz ministerstwem informacji i technologii. Rozmowy zakończyłyby się ustanowieniem ram prawnych formalnie kończących handel krypto w Indiach, według tego organu.

Odbyłyby się konsultacje międzyresortowe, po których nota zostałaby przedstawiona gabinetowi do zatwierdzenia.

“Pracujemy nad tym”, powiedział rzecznik. “Kiedy Parlament wznowi sesję, mamy nadzieję na jej ratyfikację.”

Brak jasności w Indiach

W Indiach nadal panuje niejednoznaczność co do zakazu stosowania krypto. W marcu sąd najwyższy Indii uchylił zakaz bankowy Reserve Bank of India (RBI). Sąd stwierdził, że dokument RBI jest “niekonstytucyjny”.

Fundamenty dotyczące przemysłu kryptograficznego w Indiach wciąż są niepewne z powodu uciążliwej biurokracji. W czerwcu odbyły się dyskusje na temat tego, czy zakazać walut kryptograficznych na subkontynencie, czy też nie. W drugiej rundzie rozmów na temat zakazu stosowania krypto wezwano do dodatkowych konsultacji międzyresortowych.

W 2017 r. rząd powołał również panel, którego zadaniem było zbadanie działania i bezpieczeństwa walut kryptograficznych w kraju.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

The opinion of BeInCrypto staff in a single voice.

OBSERWUJ AUTORA

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!