Aktualizacja Ethereum Berlin wejdzie w życie już w kwietniu

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Zespół Ethereum ogłosił wprowadzenie długo oczekiwanej aktualizacji o nazwie Berlin.

  • Wejdzie ona w życie na 12 244 000 bloku, w dniu 14 kwietnia.

  • Górnicy i operatorzy węzłów muszą pobrać i zainstalować najnowszą wersję klienta Ethereum.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Zespół Ethereum ogłosił wprowadzenie do mainnetu długo oczekiwanej aktualizacji o nazwie Berlin. Zostanie ona wprowadzona w dniu 14 kwietnia 2021 roku, dokładnie na 12 244 000 bloku. Jest to już kolejny upgrade po aktualizacjach Istanbul i Muir Glacier i wdroży cztery ważne Ethereum Improvement Proposals (EIP).

Aktualizacja wprowadzi 4 EIPy

Droga Ethereum w kierunku stania się bardziej skalowalnym, opłacalnym i mniej energochłonnym blockchainem przebiega zgodnie z planem. Sieć jest już przygotowana do przeprowadzenia hard forka o nazwie Berlin. Będzie miał on miejsce w dniu 14 kwietnia, czyli na wysokości 12 244 000 bloku.

Zgodnie z postem Tima Beiko opublikowanym na blogu Ethereum Foundation, aktualizacja zostanie najpierw wdrożona na sieci testowej Ropsten, Goerli i Rinkeby. Odbędzie się to odpowiednio w dniach 10, 17 i 24 marca.

Aktualizacja Berlin jest częścią projektu Ethereum 2.0 i wprowadzi cztery EIP, w tym EIP-2565, który obniża opłatę za gaz w prekompilacji ModEXP, EIP-2929, EIP-2718 i EIP-2930, który dodaje nowy typ transakcji Ethereum.

Aktualizacja Berlin

Berlin jest aktualizacją obecnego blockchaina proof-of-work Ethereum 1.0. Pierwotnie miał on wejść w życie już latem 2020 roku. Plany były jednak kilkakrotnie odkładane z różnych powodów, m.in. z powodu obaw o centralizację. Z czasem aktualizacja doczekała się wielu zmian w proponowanych EIP. Jej rozwój zbiegł się również z uruchomieniem Beacon Chaina Ethereum 2.0 w grudniu 2020 roku.

Berlin jest następcą aktualizacji Istanbul i Muir Glacier, wprowadzonych odpowiednio w grudniu 2019 r. i styczniu 2020 r.

Przed aktualizacją Ethereum 2.0, w ramach której nastąpi migracja sieci do mniej energochłonnego mechanizmu konsensusu proof-of-stake, obecny blockchain doczeka się jeszcze kolejnych aktualizacji. Kolejna aktualizacja będzie nosić nazwę London i powinna wejść w życie lipiec 2021 roku. Będzie ona zawierać EIP-1559, aktualizację której celem jest przebudowa sposobu działania opłat transakcyjnych Ethereum.

Co musisz zrobić?

Operatorzy węzłów Ethereum powinni zaktualizować swoje węzły zanim sieć dotrze do 12 244 00 bloku. W przeciwnym wypadku mogą narazić się na utratę zarobionych nagród lub napotkać inne problemy. We wpisie na blogu możemy przeczytać:

Operatorzy węzłów Ethereum powinni zaktualizować swoje węzły przed blokiem forka na sieciach, w których chcą uczestniczyć. Ze względu na zmienność czasu bloku, zaleca się aktualizację na kilka dni przed spodziewaną datą.

Posiadacze Ethereum, którzy przechowują swoje monety na scentralizowanych giełdach itp., nie muszą podejmować żadnych działań, chyba że otrzymają taką instrukcję od swoich usługodawców. Operatorzy węzłów i górnicy muszą pobrać i zainstalować najnowszą wersję klienta Ethereum.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now