Aktualizacja ataku KuCoin, hakerzy wyprzedają OCEAN i SNX na Uniswap

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Hakerzy KuCoin wyrzucają teraz duże ilości tokenów SNX i OCEAN i wymieniają je na ETH.

  • Hakerzy używają zdecentralizowanej platformy Uniswap do wyładowywania skradzionych tokenów.

  • Ceny zarówno SNX, jak i OCEAN spadły w wyniku tej wiadomości, ale od tego czasu nieznacznie odbiły.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Hack giełdy KuCoin doprowadził do tego, że atakujący rozpoczęli masową wyprzedaż kilku posiadanych obecnie tokenów ERC-20. Sprzedaż tokenów odbywa się przede wszystkim na zdecentralizowanym protokole wymiany Uniswap, co teoretycznie uniemożliwia zatrzymanie.

Sponsorowane Sponsorowane

Larry Cermak, badacz technologii blockchain, śledził transakcje w wątku na swoim koncie na Twitterze.

Jak pokazano na tym łączu Etherscan, hakerzy zaczęli od OCEAN, przenosząc 200 000 tokenów do portfela, a następnie wymieniając je na ETH za pośrednictwem Uniswap. W sumie sprzedali 130 000 OCEAN w 13 partiach po 10 000 tokenów każda.

Hackerzy Kucoin dumpują OCEAN i SNX

Po widocznej utracie płynności w parze transakcyjnej OCEAN / ETH hakerzy na krótko wstrzymali dumping, aby wkrótce potem kontynuować. Te wydarzenia prawdopodobnie przyczyniły się do spadku pary OCEAN / ETH o prawie 13% w ciągu zaledwie dwóch godzin:


OCEAN/ETH TradingView
https://www.tradingview.com/symbols/OCEANETH/

Działając w celu ochrony swoich użytkowników, OCEAN Protocol ogłosił, że wstrzymał kontrakt OCEAN, uniemożliwiając handel. W ten sposób hakerzy nie mogli sprzedać więcej tokenów OCEAN i jeszcze bardziej obniżyć cenę.

Wkrótce potem napastnicy przeszli do zrzucania tokenów Synthetix, których posiadali ponad 578 000. Miało to podobny wpływ na cenę SNX, która spadła z nieco poniżej 5,50 USD do zaledwie 4,70 USD w ciągu zaledwie dwóch godzin:


SNX/USD TradingView
https://www.tradingview.com/symbols/SNXUSD/

To tylko początek

Jak zauważył Cermak, hakerzy wciąż posiadają ogromne ilości tokenów ERC-20, które są narażone na wyprzedaż przy użyciu Uniswap.

Oprócz spodziewanego negatywnego wpływu na ceny tych aktywów, Cermak twierdzi, że potencjalnie wzbudza także widmo uwagi regulacyjnej na Uniswap, który w teorii jest całkowicie zdecentralizowany i odporny na wszelkie niezgodne z konsensusem działania.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

I first got into crypto at the University of Hull in 2010 when my friend Jacky and I ironically bought a few bitcoin thinking of it as some kind of internet-joke-thing. We both got rid of it soon after, but while I totally forgot about it and focused on building a career in television, he kept an eye on the crypto scene and a few years later back home in Hong Kong, he made a small fortune investing in Ethereum. That showed me! These days in addition to my writing and television career, I am now a busy crypto advocate because I believe cryptocurrencies and blockchain technology are a key driver of Nigeria's technological transformation, contributing in no small measure to Africa's unique leapfrogging phenomenon. <a href="mailto:editorinchief@beincrypto.com">Email me!</a>

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz