Adopcja kryptowalut w Nigerii rośnie pomimo oficjalnej dezaprobaty

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Pomimo oficjalnej dezaprobaty ze strony władz finansowych, Nigeryjczycy coraz częściej sięgają po kryptowaluty.

  • Chociaż wielu dało się nabrać na spekulacyjny szum związany z kryptowalutami, Nigeryjczycy uznali, że mają one raczej bardziej praktyczne zastosowanie.

  • Jednak w lutym Bank Centralny Nigerii zakazał lokalnym bankom współpracy z kryptowalutami.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Pomimo oficjalnej dezaprobaty ze strony władz finansowych, Nigeryjczycy coraz częściej sięgają po kryptowaluty.

Sponsorowane

Sponsorowane

Chociaż wielu dało się nabrać na spekulacyjny szum związany z kryptowalutami, Nigeryjczycy uznali, że mają one raczej bardziej praktyczne zastosowanie. Używają np. kryptowalut do transakcji biznesowych i do ochrony swoich oszczędności, gdy ich lokalna waluta traci na wartości. Ponieważ często trudno jest uzyskać dolary amerykańskie, kryptowaluty okazały się również wygodnym sposobem dla Nigeryjczyków na wysyłanie płatności za granicę.

“Naira ulega dygresji, a my staramy się utrzymać wartość sztuki” – powiedział Sly Megida, artysta, który używa kryptowalut do sprzedaży swoich prac. Megida dodał, ma nabywców na całym świecie, którzy chętnie akceptują waluty cyfrowe, które również chroniły jego finanse.

Sponsorowane

Sponsorowane

Zakaz banku centralnego

Jednak w lutym Bank Centralny Nigerii zakazał lokalnym bankom współpracy z kryptowalutami. Władze monetarne zagroziły “surowymi sankcjami regulacyjnymi” i zamrożeniem kont firm, które ich użyją. W sierpniu zamroził konta użytkowników kryptowalut za rzekomy handel z nielegalnymi dealerami walutowymi.

Nawiasem mówiąc, do marca wolumen kryptowalut wysłanych z Nigerii w dolarze faktycznie wzrósł do 132 milionów dolarów. Według firmy Chainalysis, w pierwszym miesiącu po wprowadzeniu zakazu przez bank centralny liczba ta wzrosła o 17%. Od tego momentu transakcje nadal rosły, zwiększając się o 25% rok do roku w czerwcu.

Transakcje peer-to-peer

Wraz z zakazem prowadzenia przez banki interesów z kryptowalutami, zakaz banku centralnego zablokował również Nigeryjczykom dostęp do tradycyjnych giełd krypto. Pomimo tego, przejście wielu na systemy peer-to-peer nie spowodowało spowolnienia wzrostu.

Jedna z takich platform, Paxful, odnotowała 57% wzrost wolumenu handlu w Nigerii do czerwca, podczas gdy liczba użytkowników wzrosła o 83%. Od czasu przyjęcia modelu peer-to-peer w Nigerii w lutym, użycie żółtej karty “nadal absolutnie wzrastało”, jak powiedziała giełda.

Inni są jeszcze bardziej zaradni, handlując kryptowalutami za nigeryjskie nairy lub inne waluty z osobami znalezionymi przez WhatsApp lub Telegram. Ze względu na niezarejestrowane transakcje, Chainalysis uważa, że wykorzystanie kryptowalut w Nigerii może być jeszcze wyższe niż sugerowano.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Nick jest profesorem umiejętności komunikacji ustnej i specjalistą w dziedzinie nauki o danych w Budapeszcie na Węgrzech. Posiada tytuł magistra w dziedzinie analityki biznesowej. Jest stosunkowo spóźniony w dziedzinie kryptowalut i technologii blockchain, ale intryguje go ich potencjalne wykorzystanie gospodarcze i polityczne. Najlepiej można go opisać jako optymistycznego środkowo-lewicowego sceptyka.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz