Adopcja kryptowalut nie jest napędzana brakiem zaufania – wynika z danych BIS

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Według Banku Rozrachunków Międzynarodowych (BIS), amerykańscy inwestorzy kryptowalut nie są napędzani przez nieufność wobec głównego nurtu branży finansowej.

  • Zamiast tego inwestorzy są motywowani przez potencjał osiągnięcia pozytywnego zwrotu, podobnie jak na bardziej mainstreamowych rynkach.

  • BIS nie tylko wnosi swój wkład w prace nad walutami cyfrowymi banków centralnych, ale również uważa, że ich emisja jest niezbędna.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Według Banku Rozrachunków Międzynarodowych (BIS), amerykańscy inwestorzy kryptowalut nie kierują się nieufnością wobec głównego nurtu branży finansowej.

Sponsorowane

Sponsorowane

Zamiast tego są oni motywowani potencjałem osiągnięcia pozytywnego zwrotu, stwierdził BIS w swoim najnowszym raporcie. Według raportu, kryptowaluty “nie są postrzegane jako alternatywa dla walut fiat lub regulowanych finansów, ale zamiast tego są niszowym projektem cyfrowej spekulacji”.

Nieufność czy spekulacja?

Najnowszy dokument, “Distrust or speculation?”, miał na celu zbadanie, czy kryptowaluty są popularne z powodu braku zaufania do głównego nurtu finansów. BIS stwierdził jednak, że może wstępnie wykluczyć ten pomysł. Wynika to z faktu, że posiadacze kryptowalut nie widzą różnicy w stosunku do postrzeganego bezpieczeństwa gotówki od osób nie posiadających kryptowalut.

Sponsorowane

Sponsorowane

Gazeta doszła do kilku wniosków na temat posiadaczy kryptowalut. Wielu z nich, którzy mają obawy dotyczące bezpieczeństwa związane z pieniędzmi fiat, może starać się uzyskać informacje na temat kryptowalut, ale ostatecznie nie inwestują. Ponadto, posiadacze kryptowalut są bardziej skłonni uznać gotówkę i tradycyjne usługi bankowe za mniej wygodne.

Nie dotyczy to jednak bankowości internetowej. Dodatkowo, według BIS, wyższy poziom wykształcenia zwiększa prawdopodobieństwo posiadania kryptowalut. Stwierdzono, że jest to zgodne z szerszymi rynkami finansowymi, gdzie uczestnictwo wzrasta o 2% z każdym dodatkowym rokiem edukacji. Według badań BIS, posiadacze kryptowalut mają również ponadprzeciętne dochody w gospodarstwach domowych.

W badaniu wyodrębniono również różne aktywa kryptowalutowe. Stwierdzono, że właściciele XRP i Ether są najprawdopodobniej najlepiej wykształceni. Najmniej wykształceni są jednak posiadacze Litecoina (LTC) są. Posiadacze XRP i Ether znaleźli się również wśród najbogatszych właścicieli kryptowalut, wraz ze Stellar.

Wysiłki BIS

W międzyczasie BIS współpracował z wieloma bankami centralnymi na całym świecie w zakresie rozwoju cyfrowych walut banku centralnego (CBDC). Oprócz współpracy z bankami centralnymi, aby pomóc w ustaleniu standardu, BIS twierdzi nawet, że CBDC są niezbędne. Ostrzega jednak, że bez CBDC, rządy mogą stracić kontrolę nad podażą pieniądza na rzecz prywatnych emitentów.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Nick jest profesorem umiejętności komunikacji ustnej i specjalistą w dziedzinie nauki o danych w Budapeszcie na Węgrzech. Posiada tytuł magistra w dziedzinie analityki biznesowej. Jest stosunkowo spóźniony w dziedzinie kryptowalut i technologii blockchain, ale intryguje go ich potencjalne wykorzystanie gospodarcze i polityczne. Najlepiej można go opisać jako optymistycznego środkowo-lewicowego sceptyka.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz