Adopcja kryptowalut jest wyższa wśród mniejszości i LGBTQ w USA

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • W Stanach Zjednoczonych wyższy odsetek osób z mniejszości i społeczności LGBTQ posiada kryptowaluty niż biali Amerykanie.

  • Około 23% czarnych Amerykanów oraz 16% latynosów posiada kryptowaluty, w porównaniu do 11% posiadanych przez białych Amerykanów.

  • Pomimo entuzjazmu, wiele osób nadal obawia się, że ich inwestycje stracą na wartości.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

W Stanach Zjednoczonych badanie wykazało, że wyższy odsetek osób z mniejszości i społeczności LGBTQ posiada aktywa kryptowalutowe niż biali Amerykanie.

Sponsorowane

Sponsorowane

Według ankiety z USA Today, około 23% czarnych Amerykanów wraz z 16% latynosów posiada kryptowaluty. Oba te wskaźniki są znacznie wyższe niż 11% posiadania przez białych Amerykanów.

Świadomość kryptowalut jest również bardziej rozpowszechniona wśród osób kolorowych. Prawie połowa czarnych, azjatyckich i latynoskich Amerykanów stwierdziła, że zna kryptowaluty, w porównaniu do 37% białych Amerykanów.

Sponsorowane

Sponsorowane

Poza mniejszościami rasowymi, inne marginalizowane społeczności również widzą większy potencjał w kryptowalutach. Około 25% Amerykanów LGTBQ posiada kryptowaluty, w przeciwieństwie do zaledwie 13% ogółu społeczeństwa.

Zgodnie z szacunkami 2019 US Census Bureau osoby identyfikujące się jako białe stanowią około 60% populacji Stanów Zjednoczonych. Amerykanie o pochodzeniu latynoskim stanowili 18%, a czarnoskórzy Amerykanie 13%. Sondaże według dwóch ankiet przeprowadzono na 2010 i 2003 dorosłych Amerykanach w czerwcu i lipcu.

Bardziej sprawiedliwe finanse

Będąc ignorowanymi lub manipulowanymi przez tradycyjne instytucje finansowe, zmarginalizowane społeczności widzą kryptowaluty jako nową szansę na sprawiedliwe finanse. Około 43% czarnoskórych Amerykanów twierdzi, że branża bankowa i kredytowa traktowała ich niesprawiedliwie.

Tymczasem 39% społeczności LGBTQ ma takie samo zdanie, w przeciwieństwie do 28% ogółu społeczeństwa. Dodatkowo, 58% czarnoskórych Amerykanów, 66% latynosów i 59% Amerykanów LGTBQ uważa, że tradycyjne systemy “nie są przeznaczone dla ludzi takich jak ja”. Kryptowaluty umożliwiają im zatem inwestowanie swoich pieniędzy poza bardziej konserwatywnymi rynkami zbytu.

Jednak pomimo entuzjazmu, wielu z nich nadal obawia się, że ich inwestycje stracą na wartości. Połowa ankietowanych czarnoskórych właścicieli kryptowalut zgłosiła, że jest “bardzo” zaniepokojona utratą wartości na rynku krypto, w porównaniu z zaledwie 30% białych właścicieli kryptowalut. Co ważne, Amerykanie LGBTQ byli nieco bardziej optymistyczni niż ogół społeczeństwa. Jedynie 20% twierdzi, że są “bardzo” zaniepokojeni utratą wartości ich kryptowalut w porównaniu z 33% ogółu społeczneństwa.

Mimo to, inwestorzy wierzą, że potencjał kryptowalut przeważa nad ryzykiem. Ponad 75% czarnych inwestorów kryptowalutowych jest bardziej skłonnych do długoterminowego utrzymywania tych aktywów, w porównaniu z 63% białych inwestorów kryptowalutowych.

Reprezentacja kryptowalut

Podczas gdy posiadanie kryptowalut staje się bardziej zróżnicowane w miarę postępującej adopcji w Stanach Zjednoczonych, tego samego nie można powiedzieć o Wielkiej Brytanii. Krajowy organ nadzoru finansowego Financial Conduct Authority (FCA) opublikował niedawno wyniki swojego najnowszego badania ilościowego na temat kryptowalut.

Najbardziej znaczącym wnioskiem z badania jest to, że 2,3 miliona osób posiada obecnie kryptowaluty w Wielkiej Brytanii. Ponadto, w świetle zwiększonego posiadania kryptowalut, względny poziom ich zrozumienia spadł. Jednak wraz ze wzrostem adopcji średnia demograficzna pozostała w dużej mierze taka sama, mężczyźni z klasy średniej i wyższej średniej w wieku powyżej 35 lat.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Nick jest profesorem umiejętności komunikacji ustnej i specjalistą w dziedzinie nauki o danych w Budapeszcie na Węgrzech. Posiada tytuł magistra w dziedzinie analityki biznesowej. Jest stosunkowo spóźniony w dziedzinie kryptowalut i technologii blockchain, ale intryguje go ich potencjalne wykorzystanie gospodarcze i polityczne. Najlepiej można go opisać jako optymistycznego środkowo-lewicowego sceptyka.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz