ADA próbuje wyłamać się z 2-letniego oporu

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • ADA stoi w obliczu silnego oporu na poziomie 0,105 USD.

  • Cena znajduje się w krótkoterminowym klinie zwyżkującym.

  • Jednocześnie generuje ona wiele niedźwiedzich dywergencji.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.
Cena Cardano (ADA) znajduje się w ważnym obszarze oporu, który nie został przełamany od 2018 r. Wskaźniki techniczne ukazują jednak słabość, co sprawia, że zapewne cena jeszcze się nie wybije.

Tygodniowy wykres pokazuje, że ADA znajduje się w obszarze oporu 0,105 USD, który obowiązuje od września 2018 r. Chociaż szczyt jednego knota osiągnął poziom ponad tym oporem w 2019 r., to jednak nigdy nie udało się zamknąć ceny powyżej.

Tygodniowe ujęcie ADA

RSI znajduje się w przesyconym zakupami terytorium, ale nie wygenerowało jeszcze żadnych dywergencji. Chociaż wolumen maleje od początku ruchu w górę w marcu 2019 r., to wyłącznie ten indykator nie wystarczy, aby przewidzieć odwrócenie trendu.

Wykres ADA dzięki Tradingview

Ujęcie dzienne

Dzienny wykres pokazuje, że od początku ruchu w górę cena podąża za rosnącą linią wsparcia. Ponadto ruch wzdłuż linii wsparcia przypomina pięciofalową formację Elliotta, w której cena jest prawdopodobna w piątej i ostatniej fali.

Wskaźniki techniczne są niedźwiedzie – zwłaszcza RSI. Na dziennych interwałach rozwija się wiele niedźwiedzich dywergencji.

Ponadto najwyższy zarejestrowany wolumen dotyczy dwóch spadkowych świec, co jest niedźwiedzimy sygnałem, szczególnie podczas trendu wzrostowego.

Wykres ADA dzięki Tradingview

Klin zwyżkujący

Kryptowalutowy trader @Ideasprime stwierdził, że ADA może nadal rosnąć o kolejne 10%.

Źródło: Twitter

Jednak krótkoterminowo cena znajduje się w klinie lub kanale rosnącym i wygenerowała pewne krótkoterminowe dywergencje. Wyłamanie z tego klina oznaczałoby, że piąta fala się zakończyła, a cena powinna rozpocząć korektę.

Aby nastąpił wspomniany 10-procentowy wzrost, ADA prawdopodobnie musiałaby najpierw spaść do linii wsparcia klina, aby później wzrosnąć w kierunku oporu. Wydaje się jednak, że cena jest bliska osiągnięcia szczytu.

Wykres ADA dzięki Tradingview

Podsumowując, cena ADA znajduje się w ważnym obszarze oporu i wykazała znaczną słabość, co wskazuje, że ewentualne wybicie nie powiedzie się.

Sprawdź naszą najnowszą analizę Bitcoina tutaj!

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now