DeFi Hub Acala wygrywa pierwszy slot na Parachain Polkadot

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Acala wystartuje jako Parachain na Polkadot 17 grudnia.

  • Moonbeam ma szansę wygrać drugą aukcję, która właśnie trwa.

  • Cena DOT spada poniżej 40 dolarów.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Inauguracyjna aukcja Parachain na Polkadot dobiegła końca. Wyścig był zacięty, ale to DeFi Hub Acala jest zwycięzcą tego pierwszego slotu.

Sponsorowane Sponsorowane

Acala zdobył pierwszy slot na Parachainie Polkadot, pokonując Moonbeam, który zajął drugie miejsce.

Aukcja zakończyła się 18 listopada. Acala zdobył nagrodę z 32,5 mln DOT o szacunkowej wartości 1,3 mld dolarów, które użytkownicy przekazali w celu wsparcia projektu.

Acala oświadczyła, że ponad 81 000 członków społeczności wsparło pożyczkę społecznościową, dzięki czemu projekt stał się pierwszym Parachainem na Polkadot. DotMarketCap podaje jednak, że wpłat było 44 723.

Sponsorowane Sponsorowane

Pomimo tej rozbieżności, wynik jest wciąż taki sam.

Po zwycięstwie, zespół Acala ogłosił, że zamierza zatrudnić nowych pracowników w kilku obszarach. Należą do nich inżynieria, produkcja, operacje i rozwój.

Acala jest pełnoprawnym hubem DeFi dla ekosystemu Polkadot. Ma plany uruchomienia cross-chain DeFi i DEX na Polkadot z wykorzystaniem stablecoina o nazwie Acala Dollar.

Aukcja Parachain runda 2

Acala wyprzedziła Moonbeam, przyjmując 65% z hard capu 50 milionów DOT.

Moonbeam jest protokołem mostkującym Ethereum Virtual Machine (EVM). Umożliwia deweloperom Ethereum przenoszenie inteligentnych kontraktów i dApps do ekosystemu Polkadot. Moonbeam prawdopodobnie wygra drugą aukcję Parachain, która rozpoczęła się 18 listopada.

Tymczasem jest on obecnie daleko z przodu w drugiej aukcji z 34,4 milionami stakowanych DOT o szacunkowej wartości 1,4 miliarda dolarów.

Zdecentralizowany hub skalowania warstwy drugiej aplikacji Astar Network znajduje się na drugim miejscu. Ma już zablokowane 7,7 miliona DOT o wartości około 303 milionów dolarów.

Uczestnicy, którzy przekazali rodzimy token DOT Polkadot w celu wsparcia różnych konkurencyjnych projektów, są nagradzani własnymi rodzimymi tokenami, jeśli wygrają aukcję.

Zwycięzca aukcji jest retroaktywnie określany za pomocą metody “holenderskiej świecy”. Metoda ta decyduje o tym, kiedy aukcja się zamknie po zakończeniu wszystkich licytacji. To zapobiega manipulacjom w ostatniej chwili.

Acala i następni czterej zwycięzcy aukcji zostaną wprowadzeni na pokład jako oficjalne Parachainy na Polkadot 17 grudnia.

Cena DOT nadal się osuwa

Rodzimy token Polkadot zanotował 4,6% spadek w dniu wygranej, spadając poniżej 40 dolarów po raz pierwszy od 13 października. DOT cofnął się o 28% od swojego rekordowego poziomu 55 dolarów z 4 listopada.

Cena DOT wzrosła w oczekiwaniu na rozpoczęcie aukcji na początku tego miesiąca. Jednak nie udało im się uciec od impetu spadkowego obecnej korekty na całym rynku.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

Sponsorowane
Share Article

Martin pisze o cyberbezpieczeństwie i informatyce od dwóch dekad. Ma wcześniejsze doświadczenie w tradingu oraz aktywnie zajmuje się branżą blockchain i kryptowalut od 2017 roku.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz