AAVE ustanawia nowy rekord wszech czasów

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Platforma DeFi AAVE osiągnęła ATH swojej ceny.

  • Wraz ze wzrostem całkowitej wartości zablokowanej w DeFi, więcej wartości napływa do najlepszych platform, w tym do AAVE.

  • AAVE pozwala użytkownikom pożyczać i zarabiać odsetki poprzez depozyty, ale bez scentralizowanego organu regulacyjnego.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Wraz z ciągłym rozwojem zdecentralizowanych finansów (DeFi), niektóre z czołowych aplikacji odnotowują znaczny wzrost cen.

Ponieważ całkowita wartość zablokowana (TVL, total value locked) w DeFi wynosi około 25 miliardów dolarów, niektóre z najlepszych projektów DeFi odnotowują rekordowe ceny. AAVE jest jednym z takich projektów. AAVE to otwarty i zabezpieczony protokół DeFi, który umożliwia użytkownikom zarabianie odsetek od depozytów i pożyczanie aktywów.

Bankowość wywrócona do góry nogami

Czy to brzmi dla ciebie jak tradycyjna bankowość? Cóż, zapewne dlatego, że tak własnie jest. Jednak dzięki AAVE większość opłat i zysków trafia w ręce użytkowników i zwolenników platformy. Według defipulse.com, platformy analitycznej i rankingowej, AAVE zajmuje drugie miejsce w rankingu aplikacji TVL (obecnie 3,63 miliarda dolarów).

Ogromna ilość wartości zablokowanej na platformie zbiega się z rekordowymi cenami AAVE. Token właśnie przekroczył 250 USD. Tymczasem całkowita kapitalizacja rynkowa sieci zbliża się do 3 miliardów dolarów. Przy obecnej kapitalizacji rynkowej AAVE to 15. największa sieć blockchain na świecie.

Eksplozja Defi

Aktualne ATH jest następstwem 20-procentowego wzrostu ceny w ciągu ostatnich 24 godzin. Takie skoki wydają się być ostatnio częstym zjawiskiem w branży DeFi. Inwestorzy są bardziej niż kiedykolwiek podekscytowani tym, jak będzie wyglądać przyszłość dzięki nowym, zdecentralizowanym produktom finansowym. W rezultacie ludzie szukają inwestycji również poza topowymi tokenami, aby spróbować wygenerować najlepszy profit.

Wiele transakcji finansowych jest charakterystycznych dla tych zdecentralizowanych platform. Obejmują one udzielanie kredytów, zdecentralizowane giełdy, zdecentralizowane instrumenty pochodne i zarządzanie aktywami. Jednak jednym z najbardziej interesujących aspektów jest platforma używana do tworzenia większości z tych zastosowań.

Przyglądając się najlepszym sieciom blockchain według TVL na defipulse, widzimy, że tylko 1 z 63 projektów nie działa na Etheruem. Oprócz Lightning Network, rozwiązania do skalowania warstwy 2 dla blockchaina Bitcoin, pozostałe 62 topowe projekty są zbudowane w sieci Ethereum.

To pokazuje niesamowite zdominowanie branży DeFi przez Etheruem, mimo że wiele platform smart kontraktów zwanych górnolotnie „zabójcami Ethereum” próbuje konkurować. Ponieważ platformy do pożyczania i magazynowania środków, takie jak AAVE, osiągają ATH w różnych wskaźnikach, powinniśmy widzieć kontynuację tego trendu w przyszłości, biorąc pod uwagę obecne warunki rynkowe.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Harrison jest analitykiem, reporterem i głównym specjalistą w BeInCrypto z siedzibą w Tel Awiwie w Izraelu. Harrison jest zaangażowany w przestrzeń kryptowalut od końca 2016 roku i jest pasjonatem technologii zdecentralizowanej księgi rachunkowej oraz jej potencjału.

OBSERWUJ AUTORA

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!