Aave uruchamia rynek AMM

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Aave udostępnia rynek AMM, umożliwiając użytkownikom Uniswap i Balancer zdeponowanie swoich tokenów LP jako zabezpieczenia w protokole Aave.

  • Zautomatyzowany animator rynku (AMM) pozwala użytkownikom Ethereum na wymianę aktywów bez scentralizowanych pośredników.

  • Tokeny dostawców płynności (LP) to aktywa kryptograficzne zdeponowane na AMM jako zabezpieczenie, zwykle w proporcji 50/50 z ETH.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Aave ogłosił, że prowadził w życie rynek AMM. Umożliwia to użytkownikom Uniswap i Balancer zdeponowanie swoich tokenów LP jako zabezpieczenia w protokole Aave.

Aave to zdecentralizowany protokół płynności. Oznacza to, że umożliwia użytkownikom dostęp do płynności w różnych aktywach w wielu pulach. Jedną z nowych puli płynności będzie zautomatyzowany animator rynku (AMM).

Co to jest AMM?

W 2018 roku Uniswap stał się pierwszym protokołem wykorzystującym zautomatyzowanego animatora rynku. Tradycyjnie animator rynku to strona trzecia, która znajduje punkt cenowy, w którym dwie strony handlowe są skłonne dokonać transakcji. Uniswap był pionierem w koncepcji usunięcia tego pośrednika, połączenia całej dostępnej płynności i ustalenia punktów cenowych zgodnie z algorytmem.

W praktyce pozwala to użytkownikom tego samego blockchaina, w tym przypadku Ethereum, na wymianę aktywów bez potrzeby korzystania z scentralizowanego pośrednika. Zapewniając płynność puli, użytkownicy mogą pobierać za to opłaty. W rzeczywistości AMM był jednym z pierwszych sposobów uzyskania pasywnego dochodu w ekosystemie DeFi.

A co z tokenami LP?

Gdy użytkownicy zapewniają płynność puli, automatycznie otrzymują tokeny dostawcy płynności (LP). Zwykle tokeny LP stanowią proporcjonalnie połowę zdeponowanych aktywów kryptograficznych i połowę ETH. To sprawia, że ​​są potencjalnie mniej niestabilne. Te tokeny LP również naliczają część opłat transakcyjnych, które miały miejsce, gdy nadal znajdowały się w puli płynności.

Rynki przyszłości z Aave

W zeszłym roku Aave po raz pierwszy przedstawił pomysł AMM z potwierdzeniem koncepcji „Aave Uniswap V1 Market”. Umożliwiło to użytkownikom Uniswap V1 zdeponowanie swoich tokenów LP jako zabezpieczenia w protokole. Okazało się to na tyle popularne, że również wtedy umożliwiło korzystanie z tokenów LP z Balancera.

Rynek AMM jest pierwszym z wielu planowanych rynków dla Aave. Zarząd Aave określi propozycje i decyzje dotyczące protokołów AMM i zabezpieczeń, które należy dodać. Ponieważ Aave jest zdecentralizowana, zarząd Aave składa się ze społeczności posiadaczy tokenów Aave.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Nick jest profesorem umiejętności komunikacji ustnej i specjalistą w dziedzinie nauki o danych w Budapeszcie na Węgrzech. Posiada tytuł magistra w dziedzinie analityki biznesowej. Jest stosunkowo spóźniony w dziedzinie kryptowalut i technologii blockchain, ale intryguje go ich potencjalne wykorzystanie gospodarcze i polityczne. Najlepiej można go opisać jako optymistycznego środkowo-lewicowego sceptyka.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now