Już niemal 800 tys. adresów z co najmniej 1 BTC!

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Nigdy w historii nie było tylu adresów z co najmniej 1 BTC na koncie.

  • Ostatnie wahania rynkowe nie spowodowały masowych ucieczek z BTC.

  • Inne statystyki sugerują rośnięcie sieci pomimo spadków cen.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Adresy bitcoinów z co najmniej jednym całym bitcoinem właśnie osiągnęły nowy rekord w historii. Rosnąca liczba sugeruje, że liczba zaangażowanych posiadaczy kryptowaluty nadal rośnie, nawet w obliczu pełnego załamania rynku.

Obecnie jest prawie 800 000 członków klubu całego Bitcoina”. Najwyraźniej niedawna zmienność nie zniechęciła wszystkich.

Posiadacze dodają tańsze bitcoiny do portfela

Ceny kryptowaluty były co najmniej zmienne w 2020 roku. Po rozpoczęciu roku od około 7200 dolarów Bitcoin spędził pierwsze tygodnie 2020 na wzroście do poziomu wynoszącego około 10 400 dolarów.

Gdy obawy przed pandemią zaczęły narastać wraz z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, ceny bitcoinów spadały wraz z prawie każdym innym rynkiem globalnym. Dramatyczny spadek w dniach 12 i 13 marca spowodował, że cena wyznaczyła to, co obecnie uważa się za lokalne dno. Na niektórych giełdach bitcoiny spadły nawet do 3850 dolarów.

Od tego czasu Bitcoin zyskał na wartości do 6 700 dolarów. Wielu analityków powołuje się na wysiłki banku centralnego w celu pobudzenia globalnej gospodarki jako przyczynę wzrostu po katastrofalnych spadkach. Uzasadnieniem jest to, że Bitcoin powinien być bardziej wartościowy w świecie potencjalnie nieskończonych dolarów:

Dane blockchainowe sugerują, że duża zmienność nie zdołała zniechęcić większości inwestorów w Bitcoin. Chociaż z pewnością ostatnio panowała ogromna presja na sprzedaż, liczba portfeli z więcej niż jednym bitcoinem jest obecnie najwyższa w historii.

25 marca Glassnode Alerts raportował liczbę 797 073 portfeli z saldem przekraczającym 1 BTC. Tabela nowych adresów sugeruje, że wielu nadal stackuje saty”, ponieważ cena jest wciąż niska.

Podobnie liczba nowych adresów Bitcoin sugeruje również dalszy rozwój sieci. Już w tym roku jest 46,8 milionów nowych portfeli, liczba ta stale rośnie kwartalnie od początku 2014 roku.

Wskaźniki w łańcuchu sugerują, że mega-hodlerzy też pozostają niewzruszeni

Glassnode dostarcza także inne ciekawe informacje na temat zachowania posiadaczy BTC. Firma stwierdza, że ​​liczba adresów Bitcoin, w których znajduje się ponad 10 000 coinów, również osiągnęła najwyższy poziom od sześciu miesięcy.

Mając 10 000 BTC kosztujących ponad 67 milionów dolarów w chwili pisania, wskaźnik ten sugeruje rosnącą liczbę niezwykle zamożnych posiadaczy Bitcoinów. Może to wskazywać na wzrost liczby portfeli giełdowych lub, co może bardziej ekscytujące, gromadzenie legendarnego „inwestora instytucjonalnego”.

Wzrost liczby portfeli i dowody na ciągłe gromadzenie bitcoinów w nich sugeruje, że sieć rzeczywiście rośnie, nawet w obliczu tak niestabilnej zmienności. Jak donosi BeInCrypto, wielu analityków uważa, że ​​reakcje polityki gospodarczej na niedawne krach na rynku globalnym mogą nadal napędzać rozwój sieci, szczególnie przed majowym halvingiem. Ponieważ banki centralne zobowiązują się do wydrukowania bilionów dolarów w interesie nowego wzrostu, względny niedobór Bitcoinów tylko wzrasta.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Dawid studiował dziennikarstwo we Wrocławiu. Chciał został ekspertem sportowym, ale zakochał się w nowych technologiach. Po raz pierwszy dowiedział się o kryptowalutach w 2015 roku, lecz zaczął o tym pisać w 2017. Dzisiaj skupia się głównie na wykorzystaniu technologii blockchain w nowych branżach.

OBSERWUJ AUTORA

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!