7 milliardów dolarów w stablecoinach. Kiedy wejdą na rynek?

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Jednym z rynków, który odnotowuje stały wzrost w trakcie kryzysu, są stablecoiny.

  • Wielu traderów mogło opuściło pozycje w BTC, ETH i innych krypto, ale jeszcze nie skończyli swojej przygody z tym rynkiem.

  • Przyszłość pokaże, co skłoni posiadaczy stablecoinów do powrotu na rynek.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Obecna niepewność dotycząca globalnych cen akcji i towarów znajduje odzwierciedlenie na rynkach kryptowalut. Wahania cen i rosnąca ilość kapitału utrzymywanego w stablecoinach są oznakami niezdecydowania inwestorów.

Łączna kapitalizacja rynkowa wszystkich stablecoinów osiągnęła najwyższy w historii poziom – ponad 7 miliardów dolarów. Wzrost kapitalizacji rynkowej sugeruje, że wielu traderów mogło opuścić pozycje na Bitcoinie, Ethereum i innych kryptowalutach, ale jeszcze nie chce uciekać z branży krypto.

Rynek Stablecoin wykazuje stały wzrost podczas krachu gospodarczego

Ostatnie kilka tygodni to rynkowy rollercoaster, bez względu na handlowane aktywa. Akcje, towary, złoto, a nawet Bitcoin przeszły od pompowania do dumpingu i na odwrót, w trakcie ujawniania się ekonomicznego wpływ pandemii koronawirusa.

Jednym z rynków, który odnotowuje stały wzrost w czasie chaosu, jest rynek stablecoins. Stablecoiny, takie jak USDT, USDC i TUSD, są walutami cyfrowymi zaprojektowanymi do utrzymywania stałej wartości. Stosunkowo nowe w branży kryptowalut coiny szybko znalazły zastosowanie jako narzędzie dla traderów. Zazwyczaj służą opuszczania pozycji w często niestabilnych aktywach, takich jak Bitcoin i inne kryptowaluty.

Kapitalizacja rynkowa wszystkich stablecoinów stale rośnie od początku ich istnienia. Pod koniec roku 2017 rynek krypo o stabilnym kursie był wart zaledwie 1 miliard dolarów. Do połowy 2018 jego kapitalizacja wzrosła do ponad 3 miliardów dolarów. W BeInCrypto informowaliśmy, że pod koniec stycznia tego roku ulokowane w stablecoinach było około 6 miliardów dolarów.

Ponad 7 miliardów dolarów gotowe do ponownego wejścia na rynek kryptowalut

 

Od tego czasu ilość pieniędzy przenoszonych na stablecoiny dramatycznie wzrosła. Ponieważ w ostatnich tygodniach panika związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa opanowała rynki światowe, coraz więcej handlowców opuszcza pozycje kryptowalutowe na korzyść stablecoinów.

 

W poniższym Tweecie Bloqport (@Bloqport), firma zajmująca się analizą kryptowalut, zauważyła, że ilość dolarów na rynku stablecoinów wzrosła tylko o 1,5 miliarda dolarów w ostatnim miesiącu. Bloqport uważa, że ​​nagłe przeniesienie tego kapitału z powrotem do Bitcoinów może zainspirować dalszy wzrost.

Co jednak skłoni posiadaczy stablecoinów do powrótu na rynek? Tego jeszcze nie wiemy. Ostatnie spadki na rynku Bitcoin i innych rynkach kryptowalut były jednymi z najbardziej gwałtownych w historii cyfrowych aktywów. Na razie rynek pozostaje w stanie „skrajnego strachu”. Jednakże decyzja tych inwestorów o “zaparkowaniu” wartości w USDT i innych stablecoinach, mówi wiele o ich przyszłych zamiarach.

 

 

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Michał posiada wykształcenie prawno-ekonomiczne. Od początku kariery zawodowej związany z technologią Blockchain. Swoje doświadczenie zdobył współpracując z kilkoma europejskimi startupami kryptowalutowymi.

OBSERWUJ AUTORA

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!