3iQ wprowadza Bitcoin ETF

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Kanadyjski menedżer aktywów cyfrowych 3iQ uruchomił 3iQ CoinShares Bitcoin ETF.

  • Bitcoin ETF firmy 3iQ będzie miał najniższy opublikowany MER spośród wszystkich publicznie oferowanych Bitcoin ETF w Kanadzie.

  • Bitcoin ETF są obecnie przedmiotem zainteresowania kilku prominentnych firm inwestycyjnych w USA.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Firma 3iQ Corp. ogłosiła uruchomienie swojego funduszu ETF 3iQ CoinShares. Największy kanadyjski menedżer aktywów cyfrowych posiada ponad 2,5 mld CAD (1,99 mld USD) w zarządzanych aktywach.

3iQ zamknął swoją pierwszą ofertę jednostki uczestnictwa funduszu ETF, która rozpoczęła dziś notowania na Toronto Stock Exchange. W CAD, ETF ten będzie notowany pod symbolem “BTCQ”, zaś w USD – “BTCQ.U”. Prezes i dyrektor generalny 3iQ, Fred Pye, powiedział:

Dzisiejszy dzień jest kolejnym kamieniem milowym dla zespołu 3iQ, entuzjastów Bitcoina i inwestorów w całej Kanadzie

Dalej stwierdził:

Jesteśmy podekscytowani, że dodajemy 3iQ CoinShares Bitcoin ETF do naszej oferty, a zwłaszcza, że jesteśmy partnerem CoinShares.

3iQ ogłosiła, że opłata za zarządzanie jego Bitcoinowym ETFem będzie wynosić 1%. Menedżer cyfrowych aktywów chce utrzymać Management Expense Ratio (MER) ETF-u poniżej 1,25%. Zamierza to osiągnąć poprzez początkowe pochłanianie wszelkich innych wydatków powyżej 0,25%.

Będą one jednak niższe, jeśli całkowite wydatki spadną poniżej 1,25%. To sprawiłoby, że Bitcoinowy ETF 3iQ miałby najniższy opublikowany MER spośród wszystkich publicznie oferowanych Bitcoin ETF w Kanadzie.

Bitcoin ETF

3iQ twierdzi, że cele inwestycyjne jego bitcoin ETF są dwojakie. Pierwszym z nich jest zapewnienie posiadaczom ekspozycji na Bitcoina i codzienne ruchy cenowe ceny Bitcoina w dolarach amerykańskich. Drugim jest naturalnie możliwość długoterminowego wzrostu wartości kapitału.

Firmy inwestycyjne od pewnego czasu starają się oferować Bitcoinowe ETF-y w Stanach Zjednoczonych. Grayscale Investments stwierdziło, że ETF-y są celem końcowym dla cyklu życia ich kryptowalutowych funduszy inwestycyjnych. W 2019 r. firma Cboe bezskutecznie ubiegała się w SEC o notowanie udziałów funduszu VanEck SolidX Bitcoin Trust.

Cboe jest jedną z kilku firm inwestycyjnych składających nowe wnioski do SEC, aby zaoferować Bitcoin ETF. Fidelity Investments i Goldman Sachs również dokonały podobnych zgłoszeń do SEC.

Komisarz SEC Hester Peirce uważa, że nadszedł już czas, aby regulator zezwolił na Bitcoin ETF w USA. Twierdzi, że opóźnianie tego pozbawia zainteresowanych inwestorów bezpieczniejszej, regulowanej ekspozycji na kryptowaluty i może spowodować, że będą oni szukać jej gdzie indziej.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Nick jest profesorem umiejętności komunikacji ustnej i specjalistą w dziedzinie nauki o danych w Budapeszcie na Węgrzech. Posiada tytuł magistra w dziedzinie analityki biznesowej. Jest stosunkowo spóźniony w dziedzinie kryptowalut i technologii blockchain, ale intryguje go ich potencjalne wykorzystanie gospodarcze i polityczne. Najlepiej można go opisać jako optymistycznego środkowo-lewicowego sceptyka.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now