224-letni niemiecki bank zaoferuje fundusz kryptograficzny w 2021 roku

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • 224-letni niemiecki bank Hauck & Aufhäuser ma zaoferować fundusz kryptograficzny w 2021 roku.

  • Fundusz kryptograficzny będzie oferował możliwości inwestycyjne BTC, ETH i XLM.

  • Korzystne przepisy wzmacniają niemiecką scenę kryptograficzną.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Hauck & Aufhäuser, jeden z najstarszych tradycyjnych banków w Niemczech, wsiada do pociągu adopcyjnego kryptowalut wraz z uruchomieniem funduszu kryptograficznego na początku 2021 roku.

To posunięcie jest następstwem nabycia przez bank we wrześniu licencji na zarządzanie kapitałem od niemieckich organów regulacyjnych dla swojej inwestycyjnej spółki zależnej.

Niemiecki bank zaoferuje fundusze na BTC, ETH i XLM

Według Fundview, Hauck & Aufhäuser uruchomi fundusz kryptograficzny za pośrednictwem swojej spółki zależnej Hauck & Aufhäuser Innovative Capital (HAIC) GmbH w styczniu 2021 r. Nazwany HAIC Digital Asset Fund I, produkt skoncentruje się na Bitcoin (BTC), Ether (ETH ) i Stellar (XLM).

HAIC będzie współpracować z berlińską platformą bankowości cyfrowej Fintech Kapilendo, aby zaoferować kryptograficzne rozwiązanie inwestycyjne. Według doniesień fundusz kryptowalut będzie otwarty zarówno dla inwestorów instytucjonalnych, jak i półinstytucjonalnych.

Minimalna inwestycja w funduszu wynosi 200 000 EUR (242 500 USD) z opłatą w wysokości 2,05%. Komentując decyzję, członek zarządu Hauck & Aufhäuser Holger Sepp zauważył:

Widzimy, że aktywa cyfrowe i kryptowaluty stają się coraz bardziej atrakcyjne dla inwestorów instytucjonalnych. Wraz z uruchomieniem naszego pierwszego funduszu kryptograficznego stworzyliśmy wspólnie z Kapilendo innowacyjny instrument inwestycyjny, który zapewnia naszym klientom opłacalny i bezpieczny dostęp do nowej klasy aktywów kryptograficznych.

Po uruchomieniu fundusz kryptograficzny HAIC będzie stanowił punkt kulminacyjny polityki banku w zakresie adopcji kryptowalut w 2020 roku.

We wrześniu, kiedy Hauck & Aufhäuser zdobyli licencję BaFin Capital Management Company (KVG) dla swojej spółki zależnej HAIC zajmującej się inwestowaniem w aktywa cyfrowe, prezes zarządu Michael Bentlage stwierdził rosnący apetyt na inwestycje w kryptowaluty:

Prognozy przewidują rosnące zapotrzebowanie na produkty w postaci funduszy dla aktywów cyfrowych, a także obserwujemy duże zainteresowanie ze strony klientów. Dlatego ważne jest, abyśmy obierali właściwy kurs na wczesnym etapie i umożliwili naszym klientom dostęp do tej innowacyjnej klasy aktywów.

dodał Bentlage.

Wschodząca Niemiecka scena inwestycji w kryptowaluty

Prywatny bank Hauck & Aufhäuser założony w 1796 roku wskazuje na dynamicznie rozwijającą się scenę inwestycji w kryptowaluty w Niemczech. W sierpniu BeInCrypto podkreślił, że kraj ten po cichu ugruntowuje swoją pozycję jako globalne supermocarstwo w rozwijającej się branży.

Ten pojawiający się boom na kryptowaluty w dużej mierze wynika z lawiny korzystnych przepisów w ciągu ostatniego roku.

W listopadzie 2019 roku niemieccy regulatorzy usunęli poprzednie zakazy prawne wobec banków oferujących usługi związane z kryptowalutami. Rzeczywiście, fundusz kryptograficzny Hauck & Aufhäuser byłby niemożliwy do założenia bez tej decyzji.

W sierpniu 2020r. niemieckie Ministerstwo Finansów przedstawiło również projekt ustawy o tokenizowanych papierach wartościowych typu blockchain. Posunięcie to nastąpiło po zastrzeżeniu z marca, które klasyfikowało kryptowaluty jako instrumenty finansowe.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

The opinion of BeInCrypto staff in a single voice.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now