20% Australijczyków posiada już kryptowaluty

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Giełda kryptowalut przeprowadziła badanie dot. adopcji kryptowalut w Australii.

  • O co najmniej jednej kryptowalucie słyszało ponad 90% mieszkańców wyspy.

  • Prawie co piąty respondent zadeklarował, że posiada już cyfrowe aktywa w swoim portfelu.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Wg badania przeprowadzonego przez australijską giełdę Independent Reserve, 90% Australijczyków słyszało o co najmniej jednej kryptowalucie. Jednocześnie prawie co piąty respondent zadeklarował, że posiada cyfrowe aktywa.

Adopcja w Australii

Australijska giełda podkreśliła, że jej badanie Independent Reserve Cryptocurrency Index (IRCI) objęło ” zwykłych Australijczyków i odzwierciedla naród jako całość”, zamiast skupiać się na użytkownikach kryptowalut.

Liczba osób, które słyszały o co najmniej jednej kryptowalucie odnotowała gwałtowny 90-procentowy wzrost w ciągu roku. Jak można się było spodziewać, to Bitcoin jest monetą, która najczęściej pojawia się w świadomości Australijczyków. Jak widać na poniższym wykresie, różnica w stosunku drugiej największej kryptowaluty, czyli Ethereum jest dość znaczna.

Najpopularniejsze kryptowaluty w Australii. Źródło: Independent Reserve

Popularność Bitcoina jest taka sama wśród mężczyzn i kobiet. Mężczyźni jednak “3 razy częściej słyszeli o innych kryptowalutach, takich jak Ethereum, EOS i Litecoin”.

W raporcie stwierdzono również, że młodsze pokolenia, zwłaszcza osoby w wieku 18-24 lat, chętniej interesują się rynkiem zdecentralizowanych finansów – 14,4%. Ogólna liczba respondentów, którzy zadeklarowali udział w DeFi to 7,8%.

20% Australijczyków posiada kryptowaluty

Jeżeli chodzi o faktyczny zakup kryptowalut, liczby przedstawione w raporcie są jeszcze bardziej atrakcyjne. Wg giełdy, w Australii panuje “rzeczywista adopcja”. 18,4 proc. respondentów odpowiedziało, że posiada co najmniej jedno cyfrowe aktywo. Oznacza to wzrost o 2,4% w porównaniu do ubiegłego roku. Największy roczny wzrost odnotowała grupa wiekowa od 25 do 44 lat. Dla porównania inne badanie, o którym pisaliśmy niedawno wykazało, że 10% obywateli Wielkiej Brytanii kupiło już BTC.

Wyniki badania potwierdziły, że BTC jest najbardziej popularnym aktywem także wśród Australijczyków. Ripple (XRP) wyprzedził jednak Ethereum i zajął drugie miejsce w rankingu.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now