19% przychodów brytyjskiej firmy czarterującej odrzutowce pochodzi z BTC

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • 20% rocznych przychodów PrivateFly pochodzi z kryptowalut.

  • Firma akceptuje kryptowaluty od 2013 roku.

  • W Szwajcarii wprowadzono możliwość płatności podatków w BTC i ETH

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Przekonanie, że Bitcoin nie jest używany do płatności zostało obalone kilkukrotnie na przestrzeni ostatniego tygodnia. Oprócz mieszkańców Szwajcarii, którzy mogą płacić podatki w BTC i obywateli Portugalii opłacających w kryptowalucie rachunki za energię elektryczną, brytyjska firma czarterująca odrzutowce ujawniła, że prawie 20% jej rocznych przychodów pochodzi z kryptowalut.

Sponsorowane

Sponsorowane

Założona w 2005 roku, PrivateFly jest globalną firmą czarterującą prywatne odrzutowce. Jest ona również członkiem kilku organizacji przemysłu lotniczego, takich jak BACA, ACANA i EBAA. Chociaż firma została negatywnie dotknięta przez wydarzenia COVID-19, w swoim rocznym raporcie ujawniła coś fascynującego. Cytowane przez SimpleFlying, informacje z PrivateFly wskazują, że prawie 20% rocznego przychodu firmy to transakcje właśnie w Bitcoinie.

Bardziej dogłębne spojrzenie wskazuje, że w styczniu 2021 roku pokrycie w BTC miało 13% wszystkich transakcji. W grudniu 2020 roku odsetek ten był nieco mniejszy – 12%. Jest to znaczny wzrost w stosunku do poprzednich wyników.

Sponsorowane

Sponsorowane

Dyrektor generalny PrivateFly Adam Twidell uważa, że wzrost wynikał z tego, że w ostatnich miesiącach inwestorzy realizowali zyski. Zaznaczył jednak, że większość nadal przewiduje dalsze wzrosty cen, więc wolą zachować swoje zasoby zamiast faktycznie je wydawać.

PrivateFly zaczął akceptować płatności BTC w 2013 roku, kiedy przedsiębiorca technologiczny leciał z Brukseli do Nicei i dokonał pierwszej transakcji za pomocą kryptowaluty. Firma stworzyła nowy program członkowski umożliwiający podróżnym umieszczenie BTC na koncie, które jest obciążane przy wykorzystaniu wartości aktywów w momencie rezerwacji.

Wykorzystanie Bitcoina w Szwajcarii i Portugalii

Oprócz wykorzystania do płatności za podróże, Bitcoin w tym tygodniu został przyjęty do bardziej codziennych celów w dwóch europejskich krajach.

W szwajcarskim kantonie Zug lokalni mieszkańcy mogą płacić podatki kantonalne za pomocą dwóch największych kryptowalut, a mianowicie BTC i ETH. Ten kamień milowy stał się możliwy po nawiązaniu współpracy ze szwajcarskim brokerem kryptowalutowym – Bitcoin Suisse.

Ciekawe wiadomości napływają też z Portugalii. Portugalski sprzedawca energii elektrycznej o nazwie Luzboa ogłosił, że analizuje niezbędne procedury adaptacji technologicznej, aby jak najszybciej wspierać bitcoinowe płatności. Dostawca obsługuje około 5000 klientów krajowych, korporacyjnych i instytucjonalnych.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz