1 BTC jest warty 198 214 bananów lub 15 uncji złota

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Danny Scott opublikował żartobliwy tweet, z którego wynika, że jednego bitcoina można teraz wymienić na 200 000 bananów.

  • Wpis Scotta był odniesieniem do miliardera Marka Cubana.

  • Wg analityka PlanB wartość BTC wzrosła do poziomu 15 uncji złota.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Bitcoin osiągnął nowe ATH na poziomie 29 244 USD. W związku z nowym rekordem, szef giełdy CoinCorner – Danny Scott, opublikował żartobliwy tweet, z którego wynika, że jednego bitcoina można teraz wymienić na 200 000 bananów.

Scott w swoim wpisie odniósł się do Marka Cubana. Ten miliarder jest bowiem znany z tego, że woli banany od Bitcoinów, ponieważ te pierwsze, w przeciwieństwie do drugich można zjeść.

Rośnie cena Bitcoina… w bananach i złocie

Kiedy Mark Cuban w kwietniu krytykował Bitcoina, twierdząc, że wolałby mieć banany niż BTC, za jedną monetę mógłby otrzymać 59 135 bananów. Najstarsza kryptowaluta wracała wtedy do zdrowia po 50-procentowym, marcowym spadku.

Teraz wraz z nowym ATH, wzrosła też liczba bananów, które moglibyśmy wymienić za jednego Bitcoina. Aktualne bananowe ATH to 198 214 bananów za jedną monetę.

Pomimo byczego rajdu BTC do poziomu 23 700 dolarów, miliarder potwierdził niedawno swoje preferencje. Cuban podczas rozmowy z Forbesem, stwierdził, że banan nadal jest bardziej użyteczny niż sztandarowa kryptowaluta.

Podobnym tweetem podzielił się analityk PlanB – jednak nie dotyczył on bananów, a złota. PlanB stwierdził, że zgodnie z jego modelem stock-to-flow, wartość BTC wzrosła do poziomu 15 uncji złota. Dla porównania w zeszłym roku było to pięć uncji i trzy uncje w roku 2018.\

Miliarderzy zmieniają zdanie na temat BTC

W odróżnieniu od Marka Cubana, kilku dużych inwestorów zmieniło swoje negatywne nastawienie do Bitcoina o sto osiemdziesiąt stopni. Wśród nich są m.in. Jeffrey Gundlack, dyrektor generalny DoubleLine Capital LP, Sam Zell, Paul Tudor Jones, Glen Hutchins i inni.

Zwolennikiem BTC od dłuższego czasu jest także autor bestsellera “Rich Dad, Poor Dad” – Robert Kiyosaki. Oprócz Bitcoina, Kiyosaki inwestuje także w metale szlachetne: srbero i złoto.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now